Karadağ’da ‘yan gelip yatma’ yarışmasında rekor: 20 gündür devam ediyor

Karadağlılar tembel olduklarını ileri süren söylentilerle dalga geçmek için her yıl ‘En tembel Vatandaş’ yarışması düzenliyor. Yarışmanın bu yılki ayağında yeni rekor kırıldı. Sona kalan yedi yarışmacı tam 20 gündür ‘yan gelip yatıyor’.

Karadağ’da ‘yan gelip yatma’ yarışmasında rekor: 20 gündür devam ediyor
Yayınlama: 08.09.2023
A+
A-

Karadağ’ın kuzeyindeki bir tatil beldesinde her yıl düzenlenen hiciv dolu bir yarışmada önceki rekoru kıran yedi yarışmacı, matlar üzerinde uzanarak “En Tembel Vatandaş” unvanı için yarışıyor. Brezna tatil köyünde geçen yıl düzenlenen yarışmada 117 saatlik bir yatma rekoru bu yıl tazelendi. Yarışmacılar bugün 20’nci gününe giren yarışmada devam etmeye kararlı olduklarını söyledi. Yarışmanın kazananını 1000 euro’luk (yaklaşık 30 bin Türk Lirası) para ödülü bekliyor.

DALGA GEÇMEK İÇİN YATIYORLAR

2021 şampiyonu 38 yaşındaki Dubravka Aksic, “Hepimiz iyi, mükemmel hissediyoruz, hiçbir sağlık sorunumuz yok, bizi şımartıyorlar, tek yapmamız gereken yatmak” dedi. Yarışmayı düzenleyen tatil köyünün sahibi Radonja Blagojevic, organizasyonun küçük Adriyatik ülkesinde 12 yıl önce Karadağlıları tembel olarak nitelendiren popüler bir mitle alay etmek amacıyla başlatıldığını söyledi. Blagojevic, 21 kişiyle başlayan yarışmada geriye yedi yarışmacının kaldığını ve şimdiye kadar 463 saat boyunca yattıklarını söyledi.

HER SEKİZ SAATTE BİR 10 DAKİKA TUVALET MOLASI

Yarışmanın kurallarına göre ayakta durmak ya da oturmak diskalifiye edilmeye yol açıyor. Ancak yarışmacılara her sekiz saatte bir 10 dakika tuvalete gitme izni var. Katılımcıların kitap okuması, cep telefonu ve dizüstü bilgisayar kullanması ise serbest.

Haber Merkezi