İzmir’de Yeşil Sol Parti seçim bürosuna saldırı

İzmir’in Menemen ilçesinde Yeşil Sol Parti seçim bürosuna saldırı düzenlendi. İki saldırgan, saldırı anını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İzmir’de Yeşil Sol Parti seçim bürosuna saldırı
Yayınlama: 12.04.2023
A+
A-

İzmir Menemen’de bulunan Uğur Mumcu Mahallesi’ndeki Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) seçim bürosuna saldırı gerçekleşti. Parti yöneticileri, yaşları küçük olduğu gerekçesiyle saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunmadı.

Özgür Gelecek’te yer alan haberde, yaşananlarla ilgili bilgi veren parti yöneticisi, saldırıyı gerçekleştirenlerin ailesinden ve çevresinden edindikleri bilgiye göre, gençlerin ırkçı söylemlerden dolayı böyle bir olayı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Saldırıyı gerçekleştirenleri tespit ettiklerini aktaran Yeşil Sol Parti yöneticisi, “Önce elektrikli bisiklet ile gelip büromuzu takip ediyorlar. Arkadaşlar bürodan ayrıldıktan sonra da bu olay gerçekleşiyor” ifadelerini kullandı.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin daha sonra saldırı anlarını sosyal medya hesaplardan paylaştıklarının bilgisini veren yönetici, saldırıda bulunan kişilerin yaşlarının küçük olmasından kaynaklı haklarında suç duyurusunda bulunmadıklarını belirtti.

Haber Merkezi