İYİ Parti’nin Bursa’daki zam protestosuna polis engeli

Bursa’da zamları protesto etmek amacıyla AKP İl Binası önüne benzin bidonları bırakmak isteyen İYİ Partilileri polis engelledi. Yaşanan tartışmada İYİ Partili bir kişi başından yaralandı.

İYİ Parti’nin Bursa’daki zam protestosuna polis engeli
Yayınlama: 18.07.2023
A+
A-

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı son günlerde gelen zamları protesto etmek amacıyla Fomara Meydanı’nda toplanarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamanın ardından meydanda bulunan AKP Bursa İl Başkanlığı önüne benzin bidonları bırakmak isteyen İYİ Partilileri polis engellemeye çalıştı.

Olaylar sırasında İYİ Partili bir kişi başından yaralanırken, bölgeye çok sayıda güvenlik ekibi sevk edildi. Polis ekipleri AKP İl Binası’nın giriş çıkışlarını da kapattı.

Protestoda bulunan İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş ise polislere seslenerek, “Değerli memur arkadaşlar. Siz görevinizi yapıyorsunuz. Ama sadece şu partinin önüne bir yakıt sembolü koyacağız. Buraya bomba koymayacağız. Bu şımarık saltanatı korumak size bu haliyle düşmez. Devleti korumak hepimizin işi. Milleti ve demokrasiyi korumak da önemli. Bu demokratik bir hamledir ve siz buna engel oluyorsunuz. Bu nasıl bir şey?” dedi.

Polis müdahalesinin ardından konuşan Selçuk Türkoğlu, “Zamların sahibi AK Parti İl Başkanlığı önüne bidonları koyacaktık. Ama gördük ki ne yazık ki devletin polisi iktidarın polisi olmuş ve seçilmiş milletvekillerine nasıl müdahale edildiğini gördük. Bütün hukuki haklarımızı kullanacağız. Millet, ülke sahipsiz değil. Burası da Dingo’nun ahırı değil.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi