İYİ Parti’den CHP’ye ‘fedakarlık’ çağrısı: 10 büyükşehirde aday çıkarmayın

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde AKP’ye kaptırmamak için CHP’nin 10 büyükşehirde aday çıkarmaması gerektiğini söyledi.

İYİ Parti’den CHP’ye ‘fedakarlık’ çağrısı: 10 büyükşehirde aday çıkarmayın
Yayınlama: 28.09.2023
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için CHP’ye 10 büyükşehirde aday çıkarmama teklifinde bulundu.

Yörükçüoğlu’nun AKP’ye ‘kaptırmamak’ için CHP’ye aday çıkarmama konusunda çağrı yaptığı şehirler arasında İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ ve Hatay yer aldı.

İYİ Parti’nin hem 2019 hem de 2023’te üzerine düşen fedakarlığı yaptığı dile getiren Yörükçüoğlu, fedakarlık sırasının CHP’de olduğunu söyledi.

“AKP-CHP İKİLİ YARIŞLARINDA KAZAN HEP AKP OLDU”

Yörükçüoğlu’nun açıklaması şöyle:

“İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ ve Hatay’ı AK Parti’ye kaptırmamak için CHP bu illerde aday çıkarmamalı. AK PARTİ~CHP ikili yarışlarında kazanan her zaman AK Parti oluyor. Bunu 2002’den itibaren her seçimde gördük. Türkiye’yi AK Parti’den kurtarmanın yolu İYİ Parti’yi güçlendirmekten geçer. Biz hem 2019’da hem de 2023’de üzerimize düşen fedakarlığı yaptık. Sıra CHP’de.”

Haber Merkezi