İYİ Parti Bursa Milletvekili Türkoğlu’ndan akaryakıt zammına pankartlı protesto

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, akaryakıta getirilen dev zamma ilişkin yaptığı açıklamada, “Meclis kürsüsünden bu iktidar Deli Dumrul iktidarıdır, bu zamlar da Deli Dumrul zamlarıdır demiştim. Şimdi de diyorum ki, ne yapacağını bilemeyen bu Deli Dumrul iyice dellendi!”

İYİ Parti Bursa Milletvekili Türkoğlu’ndan akaryakıt zammına pankartlı protesto
Yayınlama: 16.07.2023
A+
A-

AKP İktidarının bu ülkeye zamlardan başka verecek bir şeyi kalmadığını belirten Türkoğlu, son iki ay içindeki kararların Türkiye’ye, yoksullukta ‘nirvana’ yaptırdığını söyledi.
Bir benzin istasyonunda Deli Dumrul pankartı açan İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu şunları söyledi:

“Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz hafta Meclis kürsüsünden önce memur ve emekliye yapılan maaş zammının yetersizliğini dile getirdim. Bir gün sonra hemen ardından yaptığım ikinci konuşmada da bu kez motorlu taşıt vergileri başta olmak üzere yapılan fahiş zamlara yüksek sesle tepki gösterdim.
Ayrıca aynı Meclis kürsüsünde pankart açıp, bu iktidar ‘Deli Dumrul’ iktidarıdır, bu zamlar da ‘Deli Dumrul’ zamlarıdır diye haykırdım. İşte bu pankartı şimdi de benzin istasyonunda açarak milletimize sesleniyorum.
AKP İktidarının bu ülkeye vereceği zamlardan başka bir vaadi kalmamıştır. Cumhuriyetin bütün maddi manevi kazanımlarını tek tek satmış, sıra yine fakir fukaranın sırtına binmeye gelmiştir. Nüfusun yüzde 80’e yakınını yoksulluğa mahkum eden bu iktidar, bundan böyle iflas etmiş tüccar sıfatını hak etmiştir.
İşte daha iki ay önce 19.58 TL olan ABD Doları bugün 26.12 TL. Artış oranı yüzde 35.  Hiç bir ülkenin parası iki ay içinde bu denli değer kaybetmemiştir! Genel seçimlerde benzinin litre fiyatı 21.14 TL’ydi.
Ne değişti de bugün 35.90 TL olarak, İki aylık içinde tam yüzde 70 arttı? Herhalde bütün bunlar bir dünya rekorudur. Yine seçim günü en düşük emekli maaşının 7500 TL olduğunu biliyoruz. Emekliye güya Yüzde 25 zam yazıldı. Bakıyoruz, maaşı yine 7.500 TL.  AKP iktidarı kendi milletini kandıran ve aldatan dünyadaki tek iktidardır! Şimdi ne olacağını da hepimiz biliyoruz. İğneden ipliğe her şeye ÖTV’deki zam kadar zam gelecek.
Vatandaş zaten perişandı, şimdi per perişan olacak. Dün söylemiştik, bugün yine söylüyoruz, yarın yine ısrarla söyleyeceğiz. Bu bir iflas politikasıdır. Ve bu AKP hükümeti de iflas etmiş bir müflis tüccardır!”

Haber Merkezi