İstanbul’da sel bilançosu: 2 ölü, 12 yaralı

İstanbul Valiliği, kentte dün meydana gelen selde 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 12 kişinin ise yaralandığını duyurdu. Su baskınlarında ilk belirlemelere göre 1754 ev ve işyeri etkilendi.

İstanbul’da sel bilançosu: 2 ölü, 12 yaralı
Yayınlama: 06.09.2023
A+
A-

İstanbul Valiliği, kentte dün etkili olan sağanak yağış sonrası meydana gelen sel ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada metrekareye 125 kilogram yağışın düştüğü ifade edilirken, sel nedeniyle Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinde birer olmak üzere 2 kişinin hayatını kaybettiği, 12 kişinin ise yaralandığı açıklandı.

Selde, Başakşehir Başak Mahallesi Mevlana Celalettin Rumi Caddesi’nde yaşayan 57 yaşındaki Yıldız Yurtseven, Küçükçekmece Atatürk Mahallesi Engin Sokak’ta yaşayan 32 yaşındaki Gineli İraman Kebe ise vefat etti.

HASTANELERİ DE SU BASTI

Su baskınları nedeniyle kamu hizmeti veren bazı kuruluşlar da selden etkilendi. 112 acil çağrı merkezine 1150, belediyelere ise 2 bin 540 su baskını ihbarı yapıldı.

Su baskınlarında ilk belirlemelere göre 1754 ev ve işyeri etkilendi. Söz konusu bölgelerde mahsur kalan kimsenin olmadığı belirtildi.

Selden kısmen etkilenen Başakşehir Devlet Hastanesi ile Çam ve Sakura Hastanesi’nde ise sağlık hizmetleri verilmeye devam edildiği duyuruldu.

Haber Merkezi