İmamoğlu’ndan Süleyman Soylu’ya: İstifanı bekliyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya istifa çağrısında bulundu.

İmamoğlu’ndan Süleyman Soylu’ya: İstifanı bekliyorum
Yayınlama: 29.12.2022
A+
A-

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini telefonla arayarak ‘yardım’ istediği iddialarını yineleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya istifa çağrısında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından İstanbul Büyüykşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında yaptığı paylaşımda “Neyin diyeti, neyin yalanı?” diyerek “Defalarca arama yapıp şahsımla görüşme yaptığı, her şeyden önce Cenab-ı Hakk’ın kayıtlarında ve sonrasında beşer olarak bizlerin ve kendi zihninde mevcuttur” açıklamasında bulundu. İmamoğlu’nun kendisini aradığı yönündeki iddialarını yineleyen Soylu’ya, İmamoğlu’ndan yanıt geldi.

İBB Başkanı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Cenab-ı Allah’ı iftirana, yalanına ve o kötü diline eklememeni öneriyorum! İddianı ispat edemiyorsan, yapman gereken belli. İstifanı bekliyorum Bakan bey!” diyerek Soylu’yu istifaya çağırdı.

Haber Merkezi