İmamoğlu ve Yavaş açıklama yapıyor

Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş CHP Genel Merkezi’nde açıklama yapıyor

İmamoğlu ve Yavaş açıklama yapıyor
Yayınlama: 14.05.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’e yanıt verdi. İmamoğlu, Çelik’in ‘alınganlık gösterdiğini’ söyledi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“AK Parti sözcüsü benim ‘13’üncü cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu’ sözümü eleştirdi. Bu benim inancımla ilgilidir. Saygıya sıra gelince siz seçim bitmeden sonuçları tariflediğiniz için sizin için şerbetliyiz. Sizin kurumlarınıza güvenmiyoruz ama memleketimize güveniyoruz. Anadolu Ajansı 50.01’de yarım saat tuttu, sonra herhalde talimat alarak indirdi. Anadolu Ajansı’nı bitkisel hayata soktunuz, canını yediniz, bitirdiniz. Bu sistemin hepimizi çok sıkıntıya soktuğumu biliyoruz. Bakanlar makam araçlarıyla propaganda yaptı. Onları da bizi de bu sistem zora soktu. Gerçekler açığa çıkıyor. Yüzde 60’larda başlayan manipülasyon 50’larda düştü. Sisteme giriş yapılmayan 7,5 milyon oy var. Bunlar bizim güçlü olduğumuz yerler. Bilinçli yapılıyor. Biz asla vazgeçmeyeceğiz. Islak imzalı tutanakları açıklamaya devam edeceğiz. Elimizdeki verilere dayanarak tüm milletimiz sabahleyin Kılıçdaroğlu’nu önde görecektir. İlginç bir kurgu var onu çözmeye çalışıyoruz.”

İmamoğlu’ndan sonra açıklama yapan Mansur Yavaş’ın açıklamalarında öne çıkanlar şöyle;

“Sayın Genel Başkanımız, yüzde 47,42. Erdoğan yüzde 46,80 oyda, sayın Sinan Oğan 5,33 oyda. Ankara İstanbul ve İzmir’de öndeyiz ve bu sandıklardan henüz çok fazla oy gelmedi bize. Büyük şehirlerden gelen oylarla süreci zamanında tamamlayacağımızı umuyoruz. Büyük kentlerden gelen sonuçlarla ilk turda biteceğini düşünüyoruz.”

İmamoğlu, 50’nin sınırına getirdiler bakalım ne yapacaklar? Yüzde 85’e kadar idare edebilirler, sonra küt diye düşecekler. Bu senaryoyu bize yaşattılar. Bizim seçimlerinde yüzde 98’e kadar idare ettirdiler. Kendilerini ne kadar yüksek gösterdiler hatırlayın. Aynı filme devam ediyorlar dedim. Bizi herkes izlesin.