İmamoğlu ve CHP’li önemli isimlerin yaptığı toplantının kaydı sızdı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu liderliğinde CHP’nin önemli kurmaylarının yaptığı toplantının kaydı sızdırıldı. Toplantıda kurmaylar Parti Meclisi’ni (PM) toplantıya çağırmak için bazı üyelerin imzalayacağı bir metin hakkında konuştu.

İmamoğlu ve CHP’li önemli isimlerin yaptığı toplantının kaydı sızdı
Yayınlama: 19.07.2023
A+
A-

Seçimlerin ardından CHP’de değişim talebini sık sık dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP’nin önemli kurmaylarının katıldığı online toplantı gizlice kayda alınarak 14 dakikası YouTube’da paylaşıldı.

İmamoğlu başkanlığındaki toplantıya Grup Başkanı Özgür Özel, Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Milletvekili Engin Altay, Parti Meclisi Üyeleri Tekin Bingöl, Onursal Adıgüzel ve Bülent Tezcan katıldı.

Toplantının yayınlanan kısmında yer alan ifadelere göre kurmaylar Parti Meclisi’ni (PM) toplantıya çağırmak için bazı üyelerin imzalayacağı bir metin hakkında konuşuyor. Toplantıyı yöneten CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’ın ifadelerine göre ise bahsi geçen metin de Bülent Tezcan tarafından hazırlandı.

Toplantıda Tezcan tarafından yazılan dilekçenin kimler tarafından imzalanacağı, ne zaman genel merkeze verileceği ve basına nasıl duyurulacağı gibi konular da konuşuluyor. CHP’li yöneticiler, başka üst düzey isimlerden de bahsederek kampanyaya katılacaklarını ifade ediyor.

“İHANETİ GÖR, PARTİNE SAHİP ÇIK”

Video YouTube’da “Değişim Gerçeği” isimli hesaptan paylaşıldı. Hesabın profil fotoğrafında ise Bülent Tezcan yer alıyor. “İŞTE YÜZYILIN İHANETİ! KILIÇDAROĞLU’NA TARİHİ İHANET!” başlığıyla yayınlanan videonun bilgi kısmında ise şu ifadeler yer aldı:

“İmamoğlu’nun değişim A Takımı ile gizli darbe toplantısı! Kimler var? Bülent Tezcan, Tekin Bingöl, Muharrem Erkek, Özgür Özel, Gökhan Günaydın, Onursal Adıgüzel, Seli̇n Sayek Böke, Veli Ağbaba, Engin Altay, Engin Özkoç, Hakkı Süha Okay, Veysi-Hakan Uyanık, Pınar Uzun, Gökan Zeybek, Sevgi Kılıç! Tamamı partiye çökmüş, dönemlerdir her türlü malı götürmüş, son seçimde milletvekili listelerini yapmış kişiler. Değişim Manifestosunu Bülent Tezcan yazıyor, örgütleri Tekin Bingöl ayarlıyor, Gökhan Günaydın PM’yi organize ediyor. Murat Ongun belediye parasıyla “Yeni MYK üyelerini” sosyal medyada linç ettiriyor. Tanju, genel merkeze Atatürk’ün koltuğunu atıyor. Ayağa kalk CHP örgütü! İhaneti gör!!! Partine sahip çık!!!”

Haber Merkezi