İlk Togg Erdoğan’a teslim edildi: İlk akıllı cihazı biz teslim alıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, Togg’un ilk iki aracını Saray’da teslim aldı. Erdoğan, Togg’a uygun kredinin mümkün olabileceğini söyledi.

İlk Togg Erdoğan’a teslim edildi: İlk akıllı cihazı biz teslim alıyoruz
Yayınlama: 03.04.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Togg T10X Teslimatı Programı’nda Togg’un ilk iki aracını teslim aldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen teslim töreninde Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’a ‘Anadolu kırmızısı ve Gemlik mavisi’ Togg T10X teslim edildi. Araçların teslim töreninde konuşan Erdoğan, “2019 yılında ilk siparişi biz vermiştik. Bugün de ilk akıllı cihazı biz teslim alıyoruz” dedi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

“Bugün milletimizin 60 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşmesine tanıklık ediyoruz. 2019 yılında ilk siparişi biz vermiştik. Bugün de ilk akıllı cihazı biz teslim alıyoruz. Bu projeye iftira derecesine varan ithamlarda bulunuldu. Peki ne oldu? Tasarımı yapıldı, fabrikası kuruldu, üretildi ve satışa çıktığı ilk gün Togg sipariş rekorları kırdı. Tüm testleri alnının akıyla vermiş. Elektrikli araç testinden tek seferde geçmiş bir otomobildir. Bu vesileyle tüm babayiğitleri ve projede emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik ediyorum.”

Araçla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaptığı kısa sürüşün ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Kamu bankalarının kredi imkanları müsaittir. Konutlarda bunu nasıl yapıyorsak, otomobilde de bunu yapmak mümkündür” diye konuştu.

Üretilen üçüncü Togg, yarın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e Bakü’de teslim edilecek.

Haber Merkezi