İçişleri Bakanlığı’ndan Özgür Özel’e yanıt

CHP Milletvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun troll ordusu olduğunu söyleyere Emin Şen isimli müşavirin bu ordunun başında olduğunu iddia etti. İçişleri Bakanlığı ise Özgür Özel’in iddialarına yanıt verdi.

İçişleri Bakanlığı’ndan Özgür Özel’e yanıt
Yayınlama: 12.01.2023
A+
A-

İçişleri Bakanlığı, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Emin Şen dosyasıyla ilgili açıklamalar yaptı. Bakanlıktan yapılan ilk açıklamada, “CHP Milletvekili Özgür Özel’in ismini zikrettiği Emin Şen; devlet memuru olmayıp, bakan müşaviri görevi de bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada Şen’in memur olmadığı ifade edilerek, “Sosyal medyada troll ordusu kurduğu iddia edilen Sn. Emin Şen, iddia edildiği gibi Bakanlık Müşaviri veya 657’ye tabi devlet memuru değildir. Yine iddia edilenin aksine İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın basınla ilişkileri ve resmi sosyal medya hesapları, ilgili birimlerin Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirlikleri tarafından sürdürülmektedir” denildi.

Emin Şen’in Soylu’nun sosyal medya danışmanlığını yürüttüğünü kabul eden bakanlık açıklamasında, “Daha önce FETÖ hesaplarında defalarca gündeme getirilen bu mesnetsiz iddiaların odağındaki Sn. Emin Şen, Sn. Bakanımızın çok uzun yıllardır sosyal medya danışmanlığını yürütmektedir. Bu bilgi kamuya açık bilgidir. Onun için hezeyan dolu kurgu bunun üzerinden oluşturulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesindeki ‘bakan müşavirliği’ kısmının ve Emin Şen’in profil sayfasına bir süre erişilememesine de değinilen bakanlık açıklamasında, “Bir diğer kurgu da Bakanlık sayfasının erişime engellendiği iddiasıdır, burada sadece geçmişten kalan bir bilgi güncellenmiştir. Ayrıca hezeyan taşıyan diğer iddiaları ise maksatlı bir şekilde kamuoyunu yanlış yönlendirmeye dönük dezenformasyon amaçlı bilgilerdir” denildi.

Özel konuştuğu sırada yapılan değişiklikle Emin Şen’in bakanlık sitesindeki görevi “müşavir”likten “danışman”lığa düşürülmüştü. Buna karşılık Özel bir paylaşım yaparak, ” Basın toplantımıza başladığımızda Emin Şen, atanma tarihi de belli olan bir bakan müşaviriydi… Basın toplantımız bittiğinde Emin Şen’in sayfasına ulaşılamıyordu. Şimdi de atanma tarihi kaldırılarak Bakan Danışmanı olmuş!” denildi.

Haber Merkezi