Hentbol Milli Takımı kaptanı Cemal Kütahya ve oğlu depremde vefat etti

Hentbol Milli Takımı kaptanı Cemal Kütahya ve oğlu depremde vefat etti

Hentbol Milli Takımı kaptanı Cemal Kütahya ve oğlu depremde vefat etti
Yayınlama: 13.02.2023
A+
A-

Türkiye Hentbol Federasyonu, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde, Cemal Kütahya ve 5 yaşındaki oğlu Çınar Kütahya’nın Hatay’da vefat ettiğini duyurdu.

Federasyondan yapılan açıklamada, Kütahya’nın eşi Pelin Kütahya ve kayınvalidesi Nurten Mutlu’ya ise henüz ulaşılamadığı aktarıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’yi derin üzüntüye boğan Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinde Hatay Antakya’da yaşadığı evde enkaz altında kalan A Milli Erkek Hentbol Takımı ve Plaj Hentbolu Milli Takımı Kaptanı Cemal Kütahya ve 5 yaşındaki oğlu Çınar Kütahya’nın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Türkiye Hentbol Federasyonu olarak ansını her zaman yaşatacağımız, A Milli Hentbol Takımı kaptanımız olarak ülkemizi en üst seviyede temsil eden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde forma giyen merhum Cemal Kütahya ile oğlu Çınar Kütahya’ya Allah’tan rahmet, kederli yakınları ve hentbol camiasına başsağlığı dileriz.

Merhum Cemal Kütahya’nın aynı enkazda bulunan ve sağ olarak kurtarılmalarını dilediğimiz dört aylık hamile eşi Pelin Kütahya ve kayınvalidesi Nurten Mutlu’ya henüz ulaşılamadı.”

Haber Merkezi