Hasta yakınları tarafından darp edilen doktor yoğun bakıma kaldırıldı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Acil Servisi’nde hastaya müdahale esnasında hasta yakınları tarafından darp edilen ortopedi asistanı yoğun bakıma kaldırıldı.

Hasta yakınları tarafından darp edilen doktor yoğun bakıma kaldırıldı
Yayınlama: 29.09.2023
A+
A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Acil Servisi’nde bugün öğlen saatlerinde meydana gelen olayda, bie hasta elindeki kesik nedeniyle hastanenin acil bölümüne başvurdu.

Hastaya ilk müdahale ortopedi asistanı Halil İbrahim Ulusal tarafından yapılırken, hastanın yakınları dikiş attığı sırada Ulusal’ı darp etti. Ulusal’ın bir omuzunda hem kırık hem çıkık, diğer omuzunda ise çıkık oldu. Ortopedi asistanı darp sonrası yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Doktoru darbeden 2 saldırgan ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

DOKTORUN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Asistan doktorun yoğun bakımda tedavi altına alındığını söyleyen Sağlık Sen Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, “Bugün öğle saatlerinde elinde kesik olan bir hasta acil servise başvurdu. Bu sırada hastaya gerekli müdahaleyi yapan ortopedi asistan arkadaşımız hasta yakınları tarafından darp edildi. Ortopedi asistanı arkadaşımızın bir omuzunda çıkık olduğu, bir omuzunda da hem kırık hem çıkan olduğunu öğrendik. Asistanımızın şu anda yoğun bakımdaki tedavisi devam etmektedir. Böyle menfur olayların yaşanması son derece üzücü. Bunu yapanı şiddetle, nefretle kınıyoruz.” dedi.

Haber Merkezi