Hasanağa’da okul sorunu: Veliler ve öğrenciler okul için yürüdü

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde depreme dayanıklı olmadığı gerekçesi ile Mart 2023’te kapatılan Hasanağa İlk ve Ortaokulu’nun öğrencileri, okul binasının depreme dayanıklı hale acilen getirilmesi ve süreç tamamlanana kadar çocukların ulaşımı için servis sağlanması için çocuklarıyla birlikte yürüyerek geldiler.

Hasanağa’da okul sorunu: Veliler ve öğrenciler okul için yürüdü
Yayınlama: 11.09.2023
A+
A-

 

Hasanağa İlkokul ve Ortaokulu, depreme dayanıklı olmadığı tespit edildiğinden 6 Mart 2023 tarihi itibariyle kapatılmış, okulun 170 öğrencisi Kızılcıklı Mahallesi Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokul ve Ortaokulu’nda eğitime devam etmek zorunda kalmıştı.

27 Ağustos Pazar günü konu hakkında basın açıklaması gerçekleştiren veliler ve öğrenciler, okul binasının depreme dayanıklı hale acilen getirilmesi ve süreç tamamlanana kadar çocukların ulaşımı için servis sağlanması taleplerini basın ve kamuoyuyla paylaşmıştı.

 

7 Eylül tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürü ile gerçekleşen görüşmeden de servis talebi hakkında olumlu bir sonuç alamayan veliler, okulların açıldığı 11 Eylül Pazartesi sabahı saat 08.00’da Hasanağa İlkokul ve Ortaokulu’nda buluşarak, Kızılcıklı Mahallesi Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokul ve Ortaokulu’na çocuklarıyla birlikte yürüyerek geldiler.

Ellerinde “Okulumuzu istiyoruz” ve “Eğitim Hakkımız Engellenemez” yazılı pankartlar taşıyan çocuklarla birlikte 1 saatlik yolu yürüyen Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Emre Karagöz, Hasanağalı çocuklar için okul yolunun çile yoluna döndüğünü belirterek bir konuşma gerçekleştirdi. “Okullarına ulaşmak için 1 saattir köpeklerin arasında, toprak yolda yürüyor! Çocukların eğitim hakları engellenemez. Çocuklar okumak ve okullarına kavuşmak istiyor. Bugün Hasanağalılar, anneler, babalar çocuklarla bu yolu yürüdük. Velilerin sesine kulak verin. Hasanağa’nın okulunu bir an önce yapın.” diyen Karagöz Milli Eğitim’e seslendi ve “Yarından itibaren Hasanağa ile Kızılcıklı arasına derhal servis istiyoruz!“ diye belirtti.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.