Harry Potter serisi dizi oluyor

İngiliz yazar J. K. Rowling’in yedi fantastik romanın sinemaya uyarlanan Harry Potter serisi, Warner Bros. Discovery tarafından diziye uyarlanıyor.

Harry Potter serisi dizi oluyor
Yayınlama: 05.04.2023
A+
A-

Harry Potter dizisi için çalışmalar resmiyet kazanıyor. Uzun süredir gündemde olan proje, J.K. Rowling’in 7 kitaplık roman serisini ekrana taşınıyor. Her kitabın bir sezon olarak değerlendirileceği yapım HBO kanalında izleyicilerle buluşacak.

Kayıp Rıhtım’ın Bloomberg’den aktardığına göre WBD Harry Potter dizisi için anlaşmayı tamamlamaya oldukça yakın. Proje, bir tür spin-off yerine doğrudan J.K. Rowling’in çok satan kitap serisini kaynak alacak ve geniş yıllara yayılan bir franchise yaratılacak. Gelen bilgilere göre ismi bir süredir tartışmalı konularla anılan J.K. Rowling de projeye dahil olacak. İngiliz yazar dizide önemli bir rol oynayacak olsa da yapıma dizi sorumlusu ya da yaratıcı kimliğiyle dahil olmayacak.

Kaynaklar, Warner Bros. Discovery ile Rowling arasındaki görüşmenin henüz başlangıç aşamasında olduğunu söylüyor. HBO imzasını taşıyacak dizi, yakın zamanda Discovery+ ile birleştirilecek HBO Max’in de yayın programında yer alacak.

Warner Bros.’un yeni bir Harry Potter uyarlaması isteği Discovery anlaşmasından da önceye dayanıyor. Şirket, yeni yapıma dair detayları 12 Nisan’daki bir sunumda ekranlara taşıyacak. Bu etkinlik HBO Max ve Discovery+ entegrasyonunun nasıl sağlanacağıyla birlikte platform için geliştirilecek içerikler hakkında da bilgiler paylaşılacak. Warner Bros. toplamda 8 filmde ele aldığı Potter kitaplarıyla toplam 7.7 milyar dolarlık gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı.

Orijinal film serisinin ardından Lanetli Çocuk tiyatro oyunu, Fantastik Canavarlar film serisi ve Hogwarts Legacy video oyunu ile Wizarding World şekillenmeye devam etmişti.