Gazeteci İsmail Arı’ya Menzilciler’den ölüm tehdidi: “Başıma bir şey gelirse sorumlusu savcılardır”

BirGün gazetesi muhabiri İsmail Arı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Menzil tarikatı üyelerinden ölüm tehditleri aldığını açıkladı. Arı, tehditlere yönelik şikayetlerinin savcılar tarafından reddedildiğini söyledi.

Gazeteci İsmail Arı’ya Menzilciler’den ölüm tehdidi: “Başıma bir şey gelirse sorumlusu savcılardır”
Yayınlama: 20.09.2023
A+
A-

Menzil tarikatı hakkında yaptığı haberlerle tanınan BirGün gazetesi muhabiri İsmail Arı, tarikat mensuplarından ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

Tehditlere dair yaptığı şikayetlerin savcılar tarafından reddedildiğini söyleyen Arı, “Başıma bir şey gelirse sorumlusu şikâyetlerimi görmezden gelen savcılar ve Adalet Bakanlığı’dır!” dedi.

Arı’nın konuya dair açıklaması şöyle:

“Büyük kısmı Menzil Cemaati mensubu olan şahıslar beni ölümle tehdit edip küfürler yağdırıyor. Bunlara dair yaptığım tüm şikâyetler ise savcılar tarafından reddediliyor. Gerekçe, “Kime yönelik olduğunun belli olmamasıymış!” AKP iktidarında yargı yalnızca AKP’liler için çalışıyor. Bu tehditler ve küfürler bir AKP’liye veya yandaş gazeteciye yapılsa böyle mi olurdu? Başıma bir şey gelirse sorumlusu şikâyetlerimi görmezden gelen savcılar ve Adalet Bakanlığı’dır!”

Haber Merkezi