Fatih Yaşlı gözaltına alındı

Akademisyen Fatih Yaşlı, AŞTİ’de bindiği otobüsten indirilip gözaltına alındı. İfadesinin ardından serbest bırakılan Yaşlı, tarafına tebligatların bilerek ulaştırılmadığını ve zorla yakalama kararının bilerek çıkartıldığını söyledi.

Fatih Yaşlı gözaltına alındı
Yayınlama: 19.12.2022
A+
A-

Sol yazarı akademisyen Fatih Yaşlı, bugün Ankara’da bindiği otobüsten indirilerek gözaltına alındı. Yaşlı, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Sol’un haberine göre daha önce ifade için hiçbir bildirimde bulunulmadığı belirtilen Fatih Yaşlı bir ihbar ve sonrasında siber suçlar müdürlüğü tarafından hazırlanan dosya nedeniyle gözaltına alındı.

Söz konusu dosyada ‘delil’ olarak Yaşlı’nın sosyal medya paylaşımları gösterildi. Hakkında “301, devlet büyüklerine hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gibi suçlamalarda bulunulan Yaşlı, verdiği ifade sonrasında serbest bırakıldı.

Yaşlı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Artık rutine bağladılar 🙂 Bilerek tebligat yapmıyorlar, sonra da ifadeye gelmedi diye zorla yakalama kararı çıkartıp AŞTİ’de obüsten gözaltına alıyorlar” ifadesini kullandı.

Haber Merkezi