Ak Parti’den istifa etti: Siyasi ve ahlaki anlayışıma uymayan kişiler

Ak Parti’den istifa etti: Siyasi ve ahlaki anlayışıma uymayan kişiler
Yayınlama: 20.10.2022
A+
A-

2003 yılında Ak Parti’ye katılan Ahmet Eşref Fakıbaba, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile partiden ve milletvekilliğinden istifa ettiğini duyurdu. Fakıbaba, ahlaki ve siyasi olarak anlayışına uymayanlar ile beraber olmayacağından dolayı mutlu olduğunu kaydetti.

Haber Merkezi

AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, milletvekilliğinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini Twitter hesabından duyurdu. Fakıbaba, siyasi ve ahlaki olarak da anlayışına uymayan insanlarla bundan sonra beraber olmayacağı için de mutlu olduğunu belirtti.

‘OY VEREN HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜRLER’

Ahmet Eşref Fakıbaba, Ak Parti’nin Şanlıurfa Milletvekili olarak Meclis’te görev yapıyordu. Fakıbaba, Ak Parti’ye 2003 yılında üye olmuştu. Siyasi kariyeri boyunca çeşitli görevlerde yer alan Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa halkına da teşekkür ettiğini söyledi. Fakıbaba sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da şunları dile getirdi:

“Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum. Ak Parti Üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye Milletvekilliğinden de istifa ediyorum. İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara vesile olur.”

İKİNCİ KEZ İSTİFA ETTİ

Genel cerrah olan Ahmet Eşref Fakıbaba, 28 Mart 2004 tarihindeki yerel seçimlerde AK Parti’den Şanlıurfa Belediye başkanı oldu. 29 Mart 2009 yılında yapılan seçimlerde ise AK Parti, Fakıbaba’yı aday göstermedi. Partisinden istifa edip bağımsız olarak seçime giren Fakıbaba oyların yüzde 44’ünü alarak yeniden Şanlıurfa Belediye başkanı olmuştu. Bu süreçte Saadet Partisi’ne katılan Fakıbaba, 2010 yılında Saadet Partisi’nden de istifa etti, yeniden AK Parti’ye geçti.

Fakıbaba son olarak dün, AK Partili Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 29 milyon 500 bin TL bedelle üç arsa için açtığı ihaleye tepki göstermişti. Fakıbaba, arsanın satılmak yerine konut yapılmasını önerdiği Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e, “Astronomik kârı birkaç kişi kazanacağına, Urfa halkı kazansa daha iyi olmaz mı?” diye sormuştu.