Erdoğan’ın programına katılan ‘kurbağa şapkalı çocuk’: Sorular önceden verildi

Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerle yaptığı soru-cevap programına katılan Enes isimli genç, soruların daha önceden belirlendiğini, soru soracak kişilere bu soruların iletildiğini açıkladı.

Erdoğan’ın programına katılan ‘kurbağa şapkalı çocuk’: Sorular önceden verildi
Yayınlama: 12.05.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerle gerçekleştirdiği soru-cevap programı, soruların önceden belirlenmiş olma ihtimali yüzünden eleştirilere neden olmuştu. ‘Muhalif’ sorular soran gençlerin bazılarının da AK Parti üyesi olduğuna dair bazı iddialar ortaya atılmıştı.

Programda kurbağa şapkası ve yeşil ojeleriyle dikkat çeken Enes isimli genç, programa dait Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Kendisinin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Ünilig futbol turnuvası nedeniyle Ankara’da bulunduğunu söyleyen Enes, turnuva nedeniyle bir Whatsapp grubu kurulduğunu, Külliye’ye davet edildiklerini ve katılımın zorunlu tutulduğunu söyledi. İlk gün maçlarından sonra görevlilerin yanına gelerek tarzını çok beğendikleri gerekçesiyle programda soru sorma teklifinde bulunduklarını, kendisinin de bu teklifi kabul ettiğini ifade etti.

Programda sorulacak sorular konusunda görevlilerin kendisine LGBTİ veya alkol konusunda soru ‘önerisinde’ bulunduğunu söyleyen genç, bu konuda soru sormak istememesi üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Koordinatörlüğü’nden görevlilerin yanına gittiklerini ve burada bazı soruların önceden belirlendiğini ve yanlarına tik atıldığını açıkladı. Enes isimli genç daha önceden başkalarına sorulmak üzere yanına tik atılan soruların haricinde kiralar konusunda soru sormayı tercih ettiğini söyledi.

Haber Merkezi