Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücretle ilgili, “Bir kez verilecek zamla bu iş biter. Bunun da sorumlusu birinci derecede Çalışma Bakanımız Vedat Işıkhan’dır” dedi.

Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması
Yayınlama: 02.12.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde asgari ücret ve futbolcuların fon vurgunu vardı.

Konuşmasında asgari ücret için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Erdoğan, asgari ücret artışının yılda bir kez yapıldığını söylerken, “Bir kez verilecek zamla bu iş biter. Bunun da sorumlusu birinci derecede Çalışma Bakanımız Vedat Işıkhan’dır” dedi.

Vatandaşları enflasyona ezdirmediklerini ifade eden Erdoğan, “Biz vatandaşımızı bugüne kadar enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyiz” ifadelerini kullandı.

“KİM HUKUKSUZLUK YAPIYORSA CEZASINI ÇEKER”

Son günlerde Türkiye’nin gündemine oturan ‘Fatih Terim Fonu’ hakkında ilk kez konuşan Erdoğan konuyla ilgili sorulan soruya, “Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker. Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır. Vatandaşlarımızın kolay para vaadiyle, kısa zamanda yüksek kar sunan dolandırıcıların türlü tuzaklarına düşmemelidir. Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Ancak bu illegal fon vaatlerine, yasal olmayan yollarla elde edileceği söylenen kârlara karşı halkımız çok dikkatli olmalıdır” dedi.

Fon vurgunuyla alakalı yargının en ideal cezayı vereceğini düşündüğünü söyleyen Erdoğan, olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmaların devam ettiğini, kimsenin de ayrıca sakınılmadığını kaydetti. Erdoğan, “Öyle zannediyorum ki kısa zamanda burada da inşallah neticeleri alacağız.” dedi.

Haber Merkezi