Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: Şirketlerimize çete iftirası atmaktan çekinmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda konuştu. Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Tüm dünyada başarılarıyla adından söz ettiren şirketlerimize çete iftirası atmaktan çekinmedi” dedi.

Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: Şirketlerimize çete iftirası atmaktan çekinmedi
Yayınlama: 21.01.2023
A+
A-

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda konuştu.

Altılı Masa’yı hedef alan Erdoğan, “İHA ve SİHA konusu aslında Altılı Masa’nın ülkemizin stratejik yatırımlarına yönelik hazımsızlıklarının ilk değil en son örneğidir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Erdoğan, “Milletle gönül bağını kopartmış olan masanın en büyük ortağı, pek çok yatırımımızı doğrudan hedef aldı. Tüm dünyada başarılarıyla adından söz ettiren şirketlerimize çete iftirası atmaktan çekinmedi. Üreten, ihraç eden, insanımıza istihdam sağlayan, ülkemize yatırım yapan firmalarımızı açıkça tehdit ettiler. Daha pek çok ihanet derecesine varan hezeyan, tehditlerle iş dünyamıza yönelik iftiralarda bulundular” ifadelerini kullandı.

“Sanayi ve ticaret odalarımızın önemli kısmından maalesef bu tehditler karşısında ciddi bir ses yükselmedi” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Bu zatın özel sektörü alenen tehdit eden ifadeleriyle ilgili serbest piyasa ekonomisi savunucularından da tek bir cümle duymadık. Oysa biz siyasetçilerden önce en güçlü tepkiyi iş dünyamızın vermesi gerekirdi. Çete yaftası karşısında en sert eleştirinin iş dünyamızın, iş adamlarımızın bizatihi kendisinden gelmesi gerekirdi. Yıkım masasının son dönemde bürokrasiden savunmaya, ekonomiden güvenliğe kadar tehdit dozunu sürekli arttırmasında bu sessizliğin önemli payının olduğunu düşünüyorum.”

Haber Merkezi