Erdoğan emekliler için tarih verdi: ‘Yıl sonuna kadar gerekli adımları atacağız’

AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin maaşlarına yönelik, “Emeklilerimizden gelen serzenişlerin farkındayız. İnşallah bu konuda da gerekli adımları yıl sonuna kadar atacağız.” dedi.

Erdoğan emekliler için tarih verdi: ‘Yıl sonuna kadar gerekli adımları atacağız’
Yayınlama: 24.08.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında emeklilerin maaş zammı talebine ve otomobil piyasasına yer verdi.

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşık 3 ay önce ülkemiz tarihinin en kritik seçimlerinden birini suhuletle gerçekleştirdik. Bir 5 sene daha ülkemize hizmet etme şerefine nail olduk. Seçimler aylar önce neticelenmesine rağmen 28 Mayıs’ın Türk siyasetindeki artçı sarsıntıları halen devam ediyor. Muhalefet cenahında hemen her gün yeni bir skandal patlak veriyor. Görüyoruz ki 1,5 sene boyunca millete umut diye pazarladıkları masanın altına sayısız ihaneti, kumpası, kirli pazarlığı saklamışlar.

Enflasyonun insanımızın hayatında yol açtığı sıkıntıları giderecek adımları kararlılıkla atıyoruz. Alınan tedbirlerin olumlu sonuçlarını görmeye başladık.

Daha geçen aya kadar en fazla eleştiri konusu olan otomobil piyasasında fiyatlar yavaş yavaş stabilize oluyor. Emlak ve kira piyasası da yakında dengeye kavuşacak. Özellikle bazı ürünlerde tamamen açgözlülükten kaynaklanan fahiş fiyat balonu söndükçe milletimiz daha çok rahatlayacaktır. İhracat, istihdam ve yatırımlar noktasında zaten bir sorunumuz yok.

Emeklilerimizden gelen serzenişlerin farkındayız. İnşallah bu konuda da gereken adımları yıl sonuna kadar atacağız.”

Haber Merkezi