Erdoğan: Bize karşı öfke, küskünlük varsa tamir etmeliyiz

Erdoğan partisinin haftalık grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın hedefinde yine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Erdoğan: Bize karşı öfke, küskünlük varsa tamir etmeliyiz
Yayınlama: 30.11.2022
A+
A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin haftalık grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ekonomi, diploması, terörle mücadele ve mülteci sorunu başlıklarını “biz çözdük, başardık” diyen Erdoğan, büyük Türkiye’de hedeflerine adım adım yaklaştıklarını belirtti.

ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI ŞÖYLE:

-Ülkemizi 20 yılda asırlık eser ve umutlara kavuşturduk. Türkiye’nin dününü olduğu gibi yarınını da biz inşa edeceğiz. Küresel ve bölgesel sorunların açtığı krizlerin tek çözüm adresi Cumhur İttifakı ve AK Parti iktidarıdır. Bunun için durmak yok yola devam diyoruz. Dünyada resesyon endişesinin arttığı bir dönemde Türkiye’de büyümenin gerçekleşmesi önemli. Bunları milletimize anlatmanızı istiyorum. Cumhuriyetin yeni yüzyılını bıkmadan usanmadan milletimize anlatmanız gerekiyor.

-Bilgilendirmediğiniz her kardeşimiz muhalefetin yalan ve dolanlarına kanıyor. Seçim yaklaşıyor. Göreceksiniz Bay Kemal yalanlarla milletin karşısına çıkacak. Vizyonumuzla hayallerini geliştirmediğimiz insanın muhalefetin yalanlarıyla karanlığa hapsolacağını unutmayın. Her geçen gün daha da artan tempoyla kapısına gittiğimiz, selam verdiğimiz insanlar da bize karşı küslük varsa, kırgınlık varsa, korku varsa güven vermeliyiz. Nefret varsa sevgiyle tedavi etmeliyiz.

-Güçlendirilmiş parlamenter sistemmiş, buradan bir şey çıkmaz. Bunlardan ancak masada toplanıp dağılmak çıkar. Terör örgütünün partisini kollayan teklif çıkardılar.

-Bir sorun var, medya. Bazı televizyonlar yatıyorlar kalkıyorlar markette market markette market. Başta Ticaret Bakanlığımız olmak üzere kontrollerimizi daha da sıklaştıracağız. Şiddetle fiyat farklılıkların yollarını gidermenin yollarını arayacağız. Türkiye’nin yürüyüşünü durdurmak mümkün değil. Biz vatandaşımıza mağdur olmayacak şekilde ekonomik desteklerimizi sürdürüyoruz.

– Bay Kemal 3 Aralık’ta açıklama yapacakmış. Biz de aynı gün Şanlıurfa’da açıklayacağız. Kılıçdaroğlu fırsat bulursan bizi bir dinle. Ses nasıl çıkıyor. CHP ve arkadaşlarının hiçbir vizyonu yok, anlaşıldı.

Haber Merkezi