Erdoğan: 21 yıl öncesine göre daha özgür bir Türkiye var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim mesajında, 21 yıllık iktidarında demokrasiyi güçlendirdiğini iddia etti. ‘Kardeşlik siyaseti’ yaptıklarını da öne sürdü.

Erdoğan: 21 yıl öncesine göre daha özgür bir Türkiye var
Yayınlama: 13.05.2023
A+
A-

Cumhur İttifakı’nın adayı Tayyip Erdoğan, 21 yıllık tek başına iktidarında ‘Türkiye’yi daha özgür, ekonomik olarak daha güçlü bir konuma getirdiğini’ söyledi. Yarınki seçim için de “İnşallah 14 Mayıs’tan sonra da tüm Türkiye için aşkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sabah, sosyal medya hesabından seçim mesajı yayınladı. Mesajında hakkaniyetli davrandıkları, kimseyi ötekileştirmedikleri ve ayrımcılık yapmadıkları iddiasında bulundu.

Erdoğan’ın seçim açıklaması şöyle:

“Gençlik yıllarımızdan beri aktif siyasetin içindeyiz, sizlerin huzurundayız. 21 yılı iktidarda olmak üzere 40 yıllık siyasi hayatımızda daima demokrasiyi ve millî iradeyi savunduk. 1994’ten beri hangi haksızlıklara maruz kalırsak kalalım; adaleti gözettik, hakkaniyetle davrandık.

85 milyonun tamamını bağrımıza bastık, hiç kimseyi ötekileştirmedik. Hiçbir vatandaşımızın hayat tarzına, yaşam biçimine karışmadık. Toplumumuzun tüm kesimlerinin hak ve özgürlük alanlarını genişlettik. Bizden önce bu ülkede başörtüsü, kılık kıyafet yasakları vardı; kaldırdık. Liselerimize katsayı adaletsizliği uygulanıyordu; sonlandırdık. İnsanlar inançlarını özgürce, rahatça yaşayamıyorlardı; değiştirdik. Terör örgütleri vatandaşlarımıza nefes aldırmıyordu; başlarını ezdik.

‘YENİ BİR ANLAYIŞI İKAME ETTİK’

Demokrasimiz ağır aksak, zor yürüyordu; güçlendirdik. Devlet vatandaşına tepeden bakıyordu; yeni bir anlayış ikame ettik. Yabancı ülkeler sürekli bize ayar veriyor, yön çiziyordu; dur dedik. Elbette bu mücadelede pek çok engelle, baskıyla, tehditle, zorbalıkla, kumpasla, karalama kampanyasıyla karşılaştık. Demokrasi hamlelerimizin önü kesilmek istendi, darbe girişimleriyle hayatımıza kastedildi. Ama biz diklenmeden dik durarak, ülkemizi 21 yıl öncesine göre daha özgür, daha müreffeh, daha huzurlu, ekonomik olarak daha güçlü bir konuma getirdik. 2002’den bu yana sadece hizmet siyaseti, eser siyaseti ve kardeşlik siyaseti yapıyoruz. İnşallah 14 Mayıs’tan sonra da tüm Türkiye için aşkla çalışmaya devam edeceğiz.”

Haber Merkezi