Emin Şen kimdir?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in bugün Meclis’te yaptığı konuşmada Emin Şen isimli kişinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun troll ordusunun başında olduğunu söyledi. Peki Emin Şen kimdir, Emin Şen’in şirketi hangisidir?

Emin Şen kimdir?
Yayınlama: 12.01.2023
A+
A-

Emin Şen kimdir? Emin Şen, 4 Ekim 2016 tarihinden itibaren bakan danışmanıdır. Native Teknoloji ve sm360 şirketlerinin Emin Şen’e ait olduğu söylenmektedir.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bugün Meclis’te yaptığı açıklamada Emin Şen hakkında birtakım iddialar ortaya attı.

İddiaları belgeleriyle göstereceğini belirten Özel, İçişleri Bakanlığı müşaviri olduğunu belirttiği Emin Şen’in, sahibi veya ortağı olduğu şirketler aracılığıyla Süleyman Soylu’nun bakan olduğu dönemde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlıklarından milyonlarca liralık ihaleler aldığını aktardı. Özel ardından AK Parti’nin troll hesaplarına yön veren 25 kişilik bir Telegram grubundaki yazışmaları gösterdi. Şen’in de içinde bulunduğu ve troll hesaplarında yaratılan yalan haberlerin 8 bin trolle servis edildiğini ileri sürdü.

CHP’li Özgür Özel’in iddiasına göre Ebabil Harekatı Telegram kanalının da yöneticisidir.

CHP’li Özgür Özel’in açıklamasından sonra Emin Şen’in Twitter hesabı kapatıldı.

İÇİŞLERİ’NDEN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı:”CHP milletvekili Özgür Özel’in ismini zikrettiği Emin Şen; devlet memuru olmayıp, bakan müşaviri görevi de bulunmamaktadır.”

Haber Merkezi