Elitaş duyurdu: 28 Kasım’dan önce başlayanlar kadroya geçecek

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 28 Kasım 2022’den önce sözleşmeli personel statatüsünde çalışan personelin kadroya alınacağını duyurdu.

Elitaş duyurdu: 28 Kasım’dan önce başlayanlar kadroya geçecek
Yayınlama: 13.01.2023
A+
A-

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sözleşmeli personellere ilişkin açıklamada bulundu. Elitaş, kamuda çalışan sözleşmelilere kadro verilmesine ilişkin kanun teklifinin, Meclis Başkanlığına sunulduğunu bildirdi.

Açıklamaya göre 28 Kasım 2022 öncesi sözleşmeli personel statüsünde olan kamu çalışanları kadroya alınacak. Böylelikle toplam 458 bin 615 sözleşmeli personel kadroya geçecek.

Elitaş ”Sanatçılarda farklı bir düzenleme vardı, Kültür ve Turizm Bakanımız Devlet Opera ve Balesi ile ilgili özel bir açıklama yaptı. Onlar da kadroya geçecek. Bundan sonra TBMM başkanlığı, ilgili komisyonlara havale edecek. Önümüzdeki hafta Pazartesi veya Salı günü bu kanun teklifini yasalaştırmayı planlıyoruz” dedi.

TBMM çalışanlarının 657’ye tabi olmadığını hatırlatan Elitaş ”Uzman Çavuşlarla ilgili bir kanun var. O kanuna göre Uzman Çavuşlar belli bir yıl çalıştıktan sonra eğer çalıştıkları kurumlarda ihtiyaç varsa memuriyet hakkı kazanabiliyor. O hak devam edecek” diye konuştu.

Haber Merkezi