Elazığ’da maden ocağında göçük: Üç işçi kurtarıldı, bir işçi göçük altında

Elazığ Palu’daki bir maden ocağında göçük meydana geldi. Göçük nedeniyle dört işçi, toprak altında kaldı. Mahsur kalan işçilerden üçü kurtarılırken, bir işçiyi kurtarma çalışmaları sürüyor. Elazığ Valiliği adli ve idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Elazığ’da maden ocağında göçük: Üç işçi kurtarıldı, bir işçi göçük altında
Yayınlama: 26.02.2024
A+
A-

Elazığ’ın Palu ilçesi Kayaönü köyünde sabah saatlerinde özel bir şirkete ait krom madeninde göçük meydana geldi. Göçük altında dört işçi kaldı. Üç işçi göçük altından çıkarılırken, bir işçiyi kurtarma çalışmaları sürüyor.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Palu ilçesi Kayaönü köyünde saat 10.04’te özel bir şirkete ait kroma madeni işletmesinde meydana gelen göçük olayında 4 işçi göçük altında kalmış olup, yapılan müdahale neticesinde 3 işçi kurtarılmıştır. 1 işçiyi kurtarma çalışmaları devam etmektedir” denildi.

Göççüğün bildirilmesi üzerine bölgeye jandarma, 112 Acil Servis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Göçük altında kalan işçilerin kurtarılması için çalışma başlatıldı.

Elazığ Valisi Ömer Toraman, saat 10.00 sıralarında Palu ilçesi Kayaönü köyü civarında krom madenine ait bir işletmede göçük meydana geldiği ihbarının alındığını, ekiplerin göçüğün yaşandığı yere intikal ettiğini söyledi.

İlçenin Kayaönü köyü mevkisinde özel bir krom madeninde göçük oldu. Göçükle ilgili konuşan Vali Toraman, “Göçük altından bir işçimiz kurtarıldı, 3 işçi için çalışma sürüyor. Ekiplerimiz olay mahalinde. Burası krom madeni ocağı” dedi.

Toraman, göçüğün Palu ilçesinde meydana geldiğini açıkladı.

VALİ TORAMAN’DAN YENİ AÇIKLAMA: İKİ İŞÇİ KURTARILDI, İKİ İŞÇİ GÖÇÜK ALTINDA

Elazığ Valisi Ömer Toraman, iki işçinin kurtarıldığını, iki işçinin de göçük altında olduğunu söyledi. Vali Toraman, kurtarılan işçilerden birinin hastaneye sevk edildiğini ifade etti.

Vali Toraman, “Arama kurtarma faaliyetleri süratle başladı. İlk etapta bir işçimiz kurtarıldı. Biraz önce de ikinci işçimizin kurtarıldığı haberini aldık. Şu anda göçük altında 2 işçinin kaldığını değerlendiriyoruz. Onlara da ulaşmak için arama kurtarma ekiplerimiz yoğun şekilde faaliyetlerini sürdürüyorlar” dedi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamada “Elazığ ilimiz Alacakaya bölgesinde bir maden ocağında göçük meydana gelmiş olup ilk belirlemelere göre 3 maden işçisinin göçük altında kaldığı bilgisi alınmıştır. Olay bölgesine #AFAD, İtfaiye, Jandarma ve 112 Acil Sağlık Ekipleri sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi.

ÜÇ İŞÇİ KURTARILDI, BİRİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Ekipler göçük altında kalan işçilerden üçünü kurtardı. Toprak altındaki bir işçiyi kurtarma çalışması ise sürüyor.

Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada, maden ocağındaki göçüğe ilişkin adli ve idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Ayrıntılar geliyor…