DSP’den AK Parti’nin seçim teklifine ‘yeşil ışık’

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, DSP Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Binali Yıldırım, “Bu seçimlerde beraber yol yürüyebileceğimiz düşündük. Bu teklifi DSP ve sayın Genel Başkana ilettik” dedi.

DSP’den AK Parti’nin seçim teklifine ‘yeşil ışık’
Yayınlama: 07.04.2023
A+
A-

AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, DSP Genel Merkezi’ne geldi. Çelik ve Yıldırım DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile görüştü.

Binali Yıldırım, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Yapılacak seçimler ülkemizin bölgede hükümranlığının devamıyla, emperyal hedeflerin bir çekişmesi olarak öngörüyoruz. Bu seçimlerde beraber yol yürüyebileceğimiz düşündük. Bu teklifi DSP ve sayın Genel Başkana ilettik” dedi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ise, “DSP cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda sonuçlanması, devlet düzeninde istikranın bozulmaması için elinden geleni yapacaktır” dedi.

Aksakal, şöyle devam etti: “Sayın Yıldırım ve sayın Çelik’e nazik ziyaretleri ve önerileri için teşekkür ediyoruz. TBMM’de yer alarak katkılarımızı sunmak istediğimizi, bunun Türk siyasetinde yeni bir dönemin de başlangıcına vesile olacağı görüşümüzü paylaştık. Bugün saat 14.00’te Başkanlık Kurulu’muzu toplantıya çağırdık. Hem dünkü misafirimizin ziyaretini hem de bugünkü ziyaretin kapsamını tartışarak, sonrasın bizi kabul ederlerse (AKP) bir ziyaret yapmayı planlıyoruz” dedi

Dün de CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu DSP Genel Merkezi’ni ziyaret etmişti.