Disney Plus dünya genelinde 11.7 milyon abone kaybetti

Disney Plus, 2023’ün 3’üncü çeyreğinde 11.7 milyon abone kaybetti. Disney CEO’su Iger ayrıca, şirketin zararını önlemek için platforma zam yapılacağı ve şifre paylaşımının engelleneceği açıklandı.

Disney Plus dünya genelinde 11.7 milyon abone kaybetti
Yayınlama: 11.08.2023
A+
A-

Dijital yayın platformu Disney Plus, 2023’ün 3’üncü çeyreğinde dünya genelinde 11.7 milyon abone kaybettiğini açıkladı. Abone kayıplarının çoğunlukla, Hindistan’da hizmet veren Disney Plus Hotstar’ın Hindistan Kriket Ligi’ni yayınlama haklarını başka bir şirketin almasından kaynaklandığı belirtildi.

Forbes’un haberine göre, şirketin Hindistan’daki abone sayısı 52.9 milyondan 40.4 milyona geriledi. Hindistan’daki abone kayıpları yaşanmasaydı Disney+ dünya genelinde 1 milyon abone kazanmış olacaktı.

Disney CEO’su Bob Iger, platformun abone kayıplarına rağmen ücretine zam geleceğini söyledi. Buna göre, 12 Ekim’de Disney+’ın reklamsız paketinin aylık ücreti 3 dolar artarak 13.99 dolara yükselecek.

Iger, yapılacak zama ek olarak daha önce Netflix’in yaptığı gibi şifre paylaşımının engelleneceğini de açıkladı. Uygulamaya ilişkin detaylarla alakalı daha fazla bilgi vermeyi reddeden Iger, 2024’ten itibaren şifre paylaşımının engellenmesine yönelik adımların atılacağını söyledi. Şifre paylaşımına izin veren platformlarda, aynı hanede yaşayan insanlar tek bir hesap üzerinden platformun içeriklerine ulaşabiliyor.

Haber Merkezi