Dinamo Mesken’in hikayesi beyaz perdeye taşındı

Bursa’nın tarihinde adından söz ettiren Dinamo Mesken spor kulübünün mücadelesini konu alan, yönetmenliğini Yusuf Anavatan ve Ahmet Karanfil’in üstlendiği ‘Dinamo Mesken’ Belgeseli kapalı özel gösterimi ile Konak Kültür Merkezi’nde oyuncular ve aileleriyle birlikte izlendi. 

Dinamo Mesken’in hikayesi beyaz perdeye taşındı
Yayınlama: 22.01.2023
A+
A-

Türkiye tarihinde siyasi darbenin mağduru olarak sayılan ve bu sebeple kapatılan ilk spor kulübü olarak bilinen Dinamo Mesken lakaplı Ertuğrul Gazi Spor Kulübü’nün mücadelesini konu alan belgesel hafızalardan perdeye yansıdı.

Dinamo Mesken’in kapalı özel gösterimine, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey başta olmak üzere Dinamo Mesken kurucusu, oyuncuları ve ailelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Yönetmenliğini Yusuf Anavatan ve Ahmet Karanfil’in üstlendiği Dinamo Mesken Belgeseli Konak Kültür Merkezi’nde özel davetlilerle kapalı gösterim olarak perdede izlendi.

“MESKEN ANLATILMAZ YAŞANIR”

Dinamo Mesken Belgeselinde usta oyuncu Erkan Can başta olmak üzere Meskenli Vedat Vermez, Tunçkanat Yeğin, Ali Nihat Irkörücü, Ömer Severgün, Rıdvan Arı, Demir Tekin Gökçe, Ertuğrul Kanşay, Ahmet Çelikkollu, Ahmet Karataş ile Hayri Ilgın oynadı. Dinamo Mesken Kurucusu Tunçkanat Yeğin ise gösterim sonrası yaptığı konuşmada “Mesken Bursa’nın başkentidir. Mesken anlatılmaz yaşanır” diyerek katılımcılardan büyük alkış topladı.

Yönetmen Yusuf Anavatan gösterim sonrası teşekkür konuşması gerçekleştirdi.  Anavatan; “Sinema sayesinde böyle hikayeleri unutmayarak her zaman yaşatmaya çalışacağız. Zaman ayırıp izlediğiniz için çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

HAFIZALARDAN SİLİNMEYECEK HATIRA

Belgeseli izlemeye gelen özel davetliler 200 kişilik salonu doldurdu. Gösterim sonrası çekim sürecini anlatan yönetmenler katılım gösteren tüm davetlilere teşekkür etti. Yönetmenlerin yanı sıra Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mustafa Bozbey ve enbursa.com yazarı Yüksel Baysal da söz alarak duygu ve düşüncelerini izleyicilerle paylaşarak yönetmenlere hafızalardan silinmeyecek bir anı bıraktıkları için teşekkürlerini sundu.

Öte yandan Dinamo Mesken kısa metraj belgeseli ulusal ve uluslararası film festivalleri yarışma serüvenine katılacak.

Haber Merkezi