DEVA Partili Öztürk: “Bu seçim adayların seçimi olmaktan çok adeta bir referandum”

Tüm Türkiye’de 21 ilde 26 adayla CHP listelerinden seçime giren DEVA Partisi’nin Bursa İl Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tayfun Öztürk Burs’daki çalışmalarını anlattı. Öztürk, 14 Mayıs’taki seçimin referandum niteliği taşıdığını söyledi.

DEVA Partili Öztürk: “Bu seçim adayların seçimi olmaktan çok adeta bir referandum”
Yayınlama: 04.05.2023
A+
A-

Deva Partisi Bursa İl Başkanlığında oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezi ile Millet İttifakı’nın saha programlarına katılım ve destek sağladıklarını ifade eden DEVA Partisi İl Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tayfun Öztürk, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı, Ali Babacan’ı da Cumhurbaşkanı yardımcısı yapmak üzere seçim çalışması yürüttüklerini belirtti.

Tayfun Öztürk “14 Mayıs 2023 demokrasi tarihimizde çok önemli bir seçim. Bu seçim partilerin, adayların bir seçimi olmaktan çok adeta bir referandum gibi. Bizler DEVA teşkilatları olarak bu bilinçle çalışıyoruz. Her gün Millet İttifakımızın 20 adayı için sahaya çıkıyoruz. Hem il yöneticilerimiz, hem de ilçe teşkilatlarımız Millet İttifakı adaylarımızla sahada. Hem diğer ittifak ortaklarımızın teşkilatlarından hem de vatandaşlarımızdan çok güzel tepkiler alıyoruz. İnşallah seçim günü Bursa’da millet ittifakı olarak rekor kıracağız.” dedi

DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Serkan Özgöz:

“Bursa’da çok çalışkan, organize ve saha becerisi çok yüksek ekipler kurduk. Bunun da semeresini alıyoruz. Aynı gün Başkan Vekilimiz Mümtaz Öztürk İyi Parti Mitinginde il başkanlığımızı temsil etti. Biz de il yöneticilerimizle birlikte Balıkesir CHP listelerinden aday olan Genel Başkan Yardımcımız Burak Dalgın ile Erdek ve Gönen’de saha faaliyetleri yaptık. Burak Bey, ‘Yeninin Yürüyüşü’ adıyla çok başarılı bir kampanya yürütüyor. Biz de arkadaşlarımızla kendilerine destek olmak için sahadaydık.

MİLLET İTTİFAKI BURSA’DA KUCAKLAŞMAYA DÖNÜŞTÜ

Millet İttifakı, genel başkanlarımızdan başlayarak çok güzel bir birlik ve beraberlik oluşturdu.  Bu beraberlik Bursa’da kucaklaşmaya dönüştü. Tüm adaylarımızla, tüm ittifak ortaklarımızla kol kola , gönül gönülere çalışarak seçime hazırlanıyoruz. Siyaset artık sevgi ile  kucaklaşma ile ayrışarak değil, birleşerek yapılacak. En büyük kazanım bu. Milletimiz huzur istiyor, değişim istiyor, bereket istiyor, zenginlik istiyor. İnşallah 14 Mayıs’ta memlekete baharı getireceğiz. Bizler DEVA Partililer olarak milletimizin birleşmesi, kucaklaşması, ülkemizin zenginleşmesi ve nihayet memlekete yeniden huzur gelmesi için gayret ve şevk ile herkesle, hep birlikte çok çalışıyoruz.” dedi.

Haber Merkezi