Çöl sıcakları yeniden geliyor

Türkiye’nin özellikle batı taraflarında yarından başlayarak pazartesi gününe kadar sıcak hava dalgasının etkili olması bekleniyor. Daha sonra ise yurdun büyük bölümünde ikinci kez sıcak hava dalgası etkili olacak.

Çöl sıcakları yeniden geliyor
Yayınlama: 19.07.2023
A+
A-

Geçtiğimiz fünleri aşırı sıcaklarla geçiren Türkiye’ye önümüzdeki günlerde yine sıcak hava dalgası geliyor. Yüksek sıcaklıkların yarın itibariyle özellikle ülkenin batısını etkisi altına alması bekleniyor.

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, yarından itibaren çöl sıcaklıklarının etkili olacağını ve cuma, cumartesi, pazar günleri ise aşırı sıcaklığın yaşanacağının bilgisini verdi. Pazartesi ve salı günü ise hava sıcaklıklarında biraz düşüş yaşanacak.

Perşembe günü başlayıp pazar gününe kadar sürecek olan sıcaklıkların ardından ikinci bir dalga daha yaşanacağına dikkat çeken Çalışkan, en sıcak hava dalgasının ise ikinci dalga olacağını belirtti.

Çalışkan, şunları söyledi: “Sonra ikinci bir sıcak hava dalgası daha gelecek. Hatta o en sıcağı olabilir. Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, İstanbul yani Batı bölgelerde etkili olacak. Akdeniz’de de aynı şekilde etkili olacak.”

SICAK HAVALARDAN KORUNMA ÖNERİLERİ…

Haber Merkezi