CHP’li Öztürk’ten Bursaspor için Meclis’te seferberlik çağrısı

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, TBMM’de Bursaspor’la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Bursaspor için seferberlik çağrısı yapan Öztürk, “Bursa’nın milletvekilleri olarak Bursa’nın değeri Bursaspor’a sahip çıkmak öncelikle bizim görevimizdir. Bursaspor siyaset üstüdür, hepimizindir. Unutma Bursalı; sen, ben yok, Bursaspor var, başka Bursaspor yok.” dedi.

CHP’li Öztürk’ten Bursaspor için Meclis’te seferberlik çağrısı
Yayınlama: 12.07.2023
A+
A-

CHP Bursa milletvekili Hasan Öztürk TBMM’de Bursaspor için seferberlik çağrısı yaptı.

Bursaspor’un Süper Lig şampiyonluğu yaşadığı 16 Mayıs 2010 tarihine hatırlatan Öztürk, bu tarihte Bursa’da zamanın durduğunu ve tüm Türkiye’nin Bursa’nın başarısıyla beraber yapabileceklerini de gördüğünü söyledi.

Süper Lig Şampiyonluğuyla beraber Bursaspor’un Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsil ettiğine değinen Öztürk, “Scholes’lu Manchester United’ı, İspanya devi Valencia’yı Bursa Atatürk Stadyumu’nda Şampiyonlar Ligi müziğiyle izledik.” dedi.

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYALIM”

Bursa’nın Türkiye’nin 2’nci büyük sanayi şehri, nüfus olarak da 4’üncü büyük şehri olduğunu vurgulayan Öztürk, “Bursaspor’umuzun bugün Bursa’nın seferberliğine ihtiyacı var. Bu gururu yeniden yaşamak ve yaşatmak için bu kentin en büyük markası Bursaspor’a destek olmaya herkesi çağırıyorum. Bursa’nın milletvekilleri olarak Bursa’nın değeri Bursaspor’a sahip çıkmak öncelikle bizim görevimizdir.” şeklinde konuştu.

Bursaspor’un siyaset üstü bir konu olduğunu ifade eden Öztürk, Bursa’nın 20 milletvekili ve 17 belediye başkanına seslenerek, “Elimizi taşın altına koyalım, bir maaşımızı Bursaspor’a bağışlayalım. Unutma Bursalı; sen, ben yok, Bursaspor var, başka Bursaspor yok.” dedi.

İHA