CHP Yıldırım İlçe Başkanlığı’nda kongre heyecanı: İki aday yarışıyor

CHP Yıldırım ilçede iki adayın yarıştığı kongre Barış Manço Kültür Merkezinde başladı.

CHP Yıldırım İlçe Başkanlığı’nda kongre heyecanı: İki aday yarışıyor
Yayınlama: 27.08.2023
A+
A-

CHP Yıldırım ilçede iki adayın yarıştığı kongre Barış Manço Kültür Merkezinde başladı.

CHP Yıldırım İlçe kongresi Barış Manço Kültür Merkezinde başladı. Yıldırım ilçe kongresinde Süleyman Ayyılmaz ve İlhami Gün yarışıyor.

Yıldırım İlçe Kongresi’nde konuşan CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş şunları söyledi:

“Bana yaklaşık 6 sene önce Yıldırım İlçe Başkanlığına seçilmenin onurunu yaşattınız. Onurlu olduğu kadar da zor bir görevdi. Görevi devraldığınızda ilçe için çok ağır sayılan bir borçla karşılaşmıştık ancak planlı ve dayanışmacı bir şekilde verdiğimiz mali mücadelenin sonunda Cumhuriyet Halk Partisi Yıldırım İlçe Başkanlığının tek kuruş borcu yoktur ve kasasında da parası vardır. Göreve geldiğimizde sokaklardan kopmuş, Yıldırım’ın bazı mahallelerden girmekten çekinen, ve bu kentin yoksullarının acısını yüreğinde hissetmeyen bir anlayış vardır. Bu anlayışı yıkmak zorundaydık bu bilinçle ilk günden bu yana Yıldırım’ın her sokağında umudu örgütlüyoruz, umudu örgütlüyoruz.”

“Burada veda konuşması yapıyorum” diyen Yeşiltaş, Yıldırım’da yarattıkları birlik, beraberlik ve mücadele ruhunu il başkanlığına götüreceğini söyledi.

“TÜRKİYE’YE UMUT OLMAYA GELİYORUZ”

Yıldırım İlçe Başkanlığı’na aday olan Süleyman Ayyılmaz, “Biz Türkiye’ye umut olmaya geliyoruz. Önce Yıldırım’da, sonra Bursa’da iktidarı alacağız. Önceki seçimlerde çok büyük hatalar yapıldı. Bu seçimde bu hataları yapmayacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Ötekisi olmayan bir Yıldırım yaratacağız” dedi.

Ayyılmaz, Yıldırım’da projelerinin olduğunu, CHP Yıldırım tabelasını astıracaklarını söyledi. Ayyılmaz, “Nilüfer’in dört yanı kültür merkeziyle dolu. Biz dayanışmayla kültür çadırlarını tüm ilçemizin meydanlarında yapabiliriz. Yıldırım’ı çekim merkezi yapacağız. Neden üye sayımızın artmadığını sorguluyoruz. Mücadele etmezseniz üye sayısı artmaz. Önce istifa eden arkadaşlarımıza gideceğiz. Gençlerimizin yanında olacağız, etkinliklerini destekleyeceğiz. Kadınlarımızın siyasete zaman ayırmasına müsaade edeceğiz. Örgütten korkmayacağız. Örgüt bizi sonuna kadar eleştirebilir. Örgüt toplantılarını düzenli olarak yapacağız” diye konuştu.

“UMUTSUZLUĞA SÜRÜKLENMENİN GEREĞİ YOK”

Kongrede konuşanilçe başkanı adayı İlhami Gün, “İçimizde gericileri yenememiş olmanın derin bir hüznü var. Eğer iktidar için verdiğimiz mücadele yeterli olmamışsa enseyi karartıp umutsuzluğa sürüklenmenin gereği yok. Tekrar kavgaya hep beraber atılmamız icap eder.” sözleriyle konuşmasına başladı.

Cumhuriyet tarihinin en gerici iktidarıyla karşı karşıya olunduğunu dile getiren Gün, “Bizlere yakışan birlik içerisinde mücadeleye devam etmektir. Bugün insanlarımız iktidarın zulmü altında eziliyor, yoksulluğumuz her geçen gün katmerleşiyor. Emeğin en büyük değeri olduğunu bilen arkadaşlarınızdan biriyim. Emekten yana verdiğim mücadelenin birkimini daha güçlü bir şekilde vermek için ilçe başkanı olarak karşınızdayım” diye konuştu. Gün, yönetim kurulunu sahneye çağırarak tanıttı. Gün, “Mahallelerimizde üye yapımızı saydamlaştıracağız. Kolektif örgütlenme modelini hayata geçireceğiz. Gençleri politize edeceğiz, partiyi asıl sahipleri olan gençlere teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gün, konuşmasının sonunda mevcut başkan Nihat Yeşiltaş ve parti üyesi iki kişiye plaket verdi.

KONGREDE LİSTE GERİLİMİ

Beyaz liste ile seçime giren Süleyman Ayyılmaz’ın hazırlamış olduğu il delege listesine, İlhami Gün ve ekibi tarafından itiraz edildi. Tutanak tutulduktan sonra oylama öncesi kriz yaşandı.İlhami Gün ve ekibi, listede kadın ve gençlik kotasına uyulmadığını söylerken, Süleyman Ayyılmaz ve ekibi tarafından söz konusu itiraza, itiraz edildi. Süleyman Ayyılmaz, tüzükte bu kotanın İl Delege listesinde uygulanabilir olduğuna dair bir madde olmadığını bildirdi.
Divan üyeleri Beyaz liste ile seçime giren Süleyman Ayyılmaz’a liste hazırlanması için 20 dakika süre verdi.

Ayrıntılar geliyor…

Haber Merkezi