CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı’nda devir teslim

CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim töreni, Özgür Şahin’in görevi Fırat Yılmaz’dan devralmasıyla gerçekleşti.

CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı’nda devir teslim
Yayınlama: 29.08.2023
A+
A-

Bursa’da CHP’nin kongre süreci hareketli bir şekilde devam ediyor. Nilüfer ilçesinde sona eren kongrenin ardından devir teslim töreni düzenlendi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kongrede Özgür Şahin ilçe başkanı olarak seçildi. CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim töreni, Özgür Şahin’in görevi Fırat Yılmaz’dan devralmasıyla gerçekleşti.

Şahin, 201 oy alarak seçimi önde tamamlamıştı. Ayrıca 2011 yılında Olağan Kongreyle İlçe Başkanlığı’na seçilmiş ve bu süreç boyunca görevini başarıyla sürdürmüştü.

Özgür Şahin’e ve ekibi başta olmak üzere olmak üzere tüm CHP Nilüfer Örgütü üyelerine teşekkür eden eski başkan Fırat Yılmaz “Bizler de bir önceki yönetim olarak Özgür Şahin başkanımızın emrindeyiz. Örgütümüz diyor ki hep birlikte başaracağız. Birleşerek başaracağız” ifadelerini kullandı.

“BİR OLMAZSAK YOK OLURUZ”

Sosyal medyada partiye zarar verecek herhangi bir paylaşım yapılmaması ricasında bulunarak sözlerine başlayan Şahin, “Geçen hafta cumartesi kongre salonunda her şeyi bıraktık. Hepimiz zafer sarhoşu oluruz. Hepimiz kapılabiliriz bir şeylere ancak birliğe ihtiyacımız var. Eğer bir olamazsak yok oluruz. Bir olamazsak seçim alamayız, bir olamazsak hiçbir şekilde Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısından söz edemeyiz” diye konuştu.

“SEÇİMDE HERKESİ EKSİKSİZ GÖRMEK İSTİYORUM”

Önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan yerel seçimlere atıfta bulunan Şahin şunları söyledi:

“Buradaki bütün arkadaşlara sesleniyorum. Önümüzde bir seçim var. 2 aylık bir süre var. Ben buradaki arkadaşların tamamını istisnasız tamamını o seçim hattında görmek istiyorum. 1 kişi eksikse çok eksiğiz. Hepimiz burada olacağız. Hepimiz birlikte çalışacağız. Ayrıca bizi destekleyen, desteklemeyen, süreç içerisinde kırdığımız, üzdüğümüz insanlar mutlaka olmuştur. Bu süreçler biraz gergindir, bu anlamlı günde herkese yürekten teşekkür ediyorum”dedi.

“KİMSEYİ GÖREVDEN ALMAYACAĞIZ”

Mahalle temsilciliği konusuna açıklık getiren Şahin kimseyi görevden almayacağını belirterek “ Birkaç telefon aldım, biz sizi desteklemedik mahalle temsilciliğinden alacak mısınız diye. Arkadaşlar biz kimseyi görevden almayacağız. Hiç almadık, hiç almayacağız. Çünkü mahallesinde çalışan koşturan, mahallesinin bu şekilde desteğini almış arkadaşlarımızla birlikte bu süreçte yol yürümek zorundayız. Bizler kırgınlıkları, küskünlüklerini cumartesi gününde bıraktık” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Haber Merkezi