CHP İl Başkanlığı’nda devir teslim: Yeşiltaş görevi devraldı, Özkan törene katılmadı

CHP İl Başkanlığı’nda Yeşiltaş’a görevi geçmiş dönem CHP Bursa İl Başkanı olarak görev yapan Turgut Özkan’ın devretmesi gerekirken Özkan’ın törene katılmaması dikkat çekti. Yeşiltaş’a görevi İl Sekreteri Baran Güneş devretti.

CHP İl Başkanlığı’nda devir teslim: Yeşiltaş görevi devraldı, Özkan törene katılmadı
Yayınlama: 21.09.2023
A+
A-

17 Eylül tarihinde yapılan CHP 38. Bursa Olağan İl Kongresi’nde oyların çoğunluğunu alan Nihat Yeşiltaş CHP Bursa İl Başkanı olmuştu. Bugün düzenlenen devir teslim töreniyle Yeşiltaş görevi devraldı.

CHP Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim töreni ile görevi devralan Yeşiltaş kendisini destekleyenlere şükranlarını sundu.

CHP İl Başkanlığı’nda Yeşiltaş’a görevi geçmiş dönem CHP Bursa İl Başkanı olarak görev yapan Turgut Özkan’ın devretmesi gerekirken Özkan’ın törene katılmadı. Yeşiltaş’a görevi İl Sekreteri Baran Güneş devretti.

Devir teslim töreninde konuşan Yeşiltaş, “Cumhuriyet Halk Partisi, bugüne kadar emeğinden başka bir şeyi olmayan ve ne yaptıysa emeğiyle yapmış birini bu partinin il başkanı yaptı. Sizlere yemin olsun, bundan sonraki mücadelem, emeğinden başka bir şeyi olmayan, ne yaptıysa emeğiyle yapmış sizler için olacaktır.” dedi.

GENEL KURUL OLAYLI GEÇMİŞTİ

38. Bursa Olağan İl Kongresi’nde yeniden İl Başkanlığı’na adaylığını koyan Turgut Özkan, burada yaptığı konuşmada Yeşiltaş’ın listesinde yer alan belediye başkanları ve adaylarına tepki göstermişti.

Milletvekilleri, belediye başkan ve adayları ile belediye meclis üyelerinin Yeşiltaş’ı desteklediği iddiasında bulunan Özkan, “Benim listem, örgüt için çalışan, canını dişine takanların listesidir. Örgütü artık emekçiler yönetecek. Mevcut belediye başkanlarını kurultay delegesi olarak yazmadım. Büyükşehir Belediye başkanlığı’nı kazanamadığını söylediği kişilerle bugün kol kola yürüyenler var. Bursa örgütünü kimseye dizayn ettirmem. Benim arkamda milletvekili, belediye başkanı ve adayları yok. Benim yanımda CHP’nin özveriyle çalışan emekçileri var.” demişti.

Özkan, CHP Bursa İl Kongresi’nin gerçekleştirildiği gün konuşmasının ardından salondan sonuçları beklemeden ayrılmıştı.

Haber Merkezi