CHP Bursa’da en genç aday adaylığı açıklandı: Yazın çalıştım, burs paramı biriktirdim

19 yaşındaki Gürkan Doğan, Bursa’dan CHP milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Doğan, Meclis’te çalışmak istediğini anlatırken, hayallerinin peşinden koşacağını ifade etti.

CHP Bursa’da en genç aday adaylığı açıklandı: Yazın çalıştım, burs paramı biriktirdim
Yayınlama: 22.03.2023
A+
A-

 

CHP’den milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunan Gürkan Doğan, CHP Bursa’nın Kent Meydanı’nda bulunan il binasında milletvekilliğine aday olduğunu açıkladı. Saat 15.00’de basın emekçileri ile il binasında buluşan Doğan, CHP listelerinin şu ana kadar ki en genç aday adayı oldu.

Gürkan Doğan’ın milletvekilliği aday adaylığı açıklamasında CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan da katıldı. Özkan, Doğan’ın Ankara’ya yaptığı başvurudan bahsederek, aday adaylığı için Doğan’ın yanında olduklarını söyledi. İl başkanı Turgut Özkan’ın aday adaylığı sürecinde ilk katıldığı açıklama Gürkan Doğan oldu.

EN GENÇ ADAY ADAYI

Gürkan Doğan yaptığı açıklamada kendisini destekleyenlere teşekkür ederek şöyle konuştu:

“Bugün aday adaylığımı resmen açıklıyorum pazartesi günü Ankara’ya gittim başvuru yaptım. Lise son sınıftayım, en genç aday adayıyım. Yaz ayında çalıştığım ve aldığım bursa ailemin yaptığı destekle başvurumu yapabildim. Bu ülkede yönetici olmak hayalimdi. Çocukluk hayallerimin peşinde koşuyorum 18 yaşımı doldurduktan sonra CHP’ye üyeliğimi yaptım. Ben küçüklüğümden beri CHP’liyim ve CHP benim tek partimdir. Milletvekili maaşı alarak orada yatmak için değil halkın sorunlarına çözüm bulmak için Meclis’te olmak istiyorum. Bu benim ilk seçimim. Seçimlere 53 gün kaldı Allah’ın izniyle iktidara geleceğiz. 19. yaşındayım siyasete resmen atıldım. Benim hayallerimden biri Türkiye’nin en geç milletvekili olmak umarım cumhuriyetin 100. yılında iktidara geliriz.”

Haber Merkezi