CHP Bursa Örgütü’nde 19 Mayıs kutlaması

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle CHP Bursa İl Başkanlığı, Atatürk Heykeli önünde anma töreni gerçekleştirdi.

CHP Bursa Örgütü’nde 19 Mayıs kutlaması
Yayınlama: 19.05.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı çerçevesinde Atatürk Heykeli önünde tören gerçekleştirdi. 28. Dönem CHP Bursa Milletvekili seçilen Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Prof. Dr. Kayıhan Pala, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, ilçe başkanları, İl Kadın ve Gençlik Kolları ile partililerin de katıldığı törende çelenk sunumu, saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalar yapıldı.

19 Mayıs töreninde konuma yapan CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, 19 Mayıs emperyalizme karşı verilen milli mücadelenin bugünlere dek ulaşan, sönmeyen meşalesi, emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı onurlu bir direniştir” dedi.

19 Mayıs’ın Atatürk’ün Türk gençliğine emanet ettiği, Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda en büyük adımın atıldığı gün olduğunu vurgulayarak Özkan, 19 Mayıs emperyalizme karşı verilen milli mücadelenin bugünlere dek ulaşan, sönmeyen meşalesi, emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı onurlu bir direniştir. En karanlık gecede dahi, yanan umut ışığıdır. 103 yıl önce parlayan bu ateş, bugün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır. Her şeye rağmen bu inanç hiç bitmedi. Bitmeyecek de. 28 Mayıs’ta, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu bu cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu vatanı bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!” dedi.

Özkan’ın ardından konuşan CHP Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Elifnur Yamak da “Buradayız! Gençlerin ayak seslerini duyuyor musunuz?” diye seslendi.

Haber Merkezi