CHP Bursa İl Örgütü Emek Mahallesi’nde: Uyuşturucu sorununun çözülmesi gerekiyor

CHP Bursa İl Örgütü Emek Mahallesi’nde yurttaşların sorunlarını dinledi. CHP mahallede uyuşturucuya karşı gençliğe yönelik politikaların daha fazla uygulanması gerektiğini, gençlik merkezlerinin açılması gerektiğini söylediler.

CHP Bursa İl Örgütü Emek Mahallesi’nde: Uyuşturucu sorununun çözülmesi gerekiyor
Yayınlama: 27.09.2023
A+
A-

CHP Bursa İl Başkanlığı, mahallelerde yurttaşların sorunlarını dinlemek için saha ziyaretlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. İl Başkanlığı’nın bugünkü durağı Osmangazi ilçesinde bulunan Emek Mahallesi oldu. Mahalle ziyaretine CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in yanı sıra partililer de katıldı.

Mahalle ziyaretleriyle beraber yurttaşların sorunlarını dinleyip yerinde tespit yaptıklarını söyleyen CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, katı atıkların mahalleye zarar verdiklerini açıkladı.

“MAHALLELİ KOKUYA ALIŞMIŞ”

Bursa’da bulunan 136 mahallede saha çalışması başlattıklarını söyleyen CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, Emek Mahallesi’ndeki yurttaşların sağlık, sosyal alan sorunu yaşadıklarını, mahallede bulunan parklarda uyuşturucu madde kullanıldığını söyledi. Mahallede çöp bölgesi olduğunu kaydeden Çelikten, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın mikropla bir araya geldiğini gördük. İnsanlar kokuya alışmışlar resmen. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş hemen bir toplantı düzenledi. Hamitler bölgesinde çöpe yakın olan evleri eleştirdi. Madem çöp sorunu vardı, o bölgeye TOKİ’yi neden yaptınız?” şeklinde konuştu.

Osmangazi ilçesinin genelinde büyük sorunlar olduğunu söyleyen Çelikten, saha çalışmalarının devam edeceğini bildirirken, Kayapaya yapılacak katı atık tesisini de doğru bulmadıklarını, sorunun Osmangazi’den Kayapa’ya taşınacağını kaydetti.

EMEK’İN GENÇLERİ UYUŞTURUCU BATAĞINDA

Ziyaret sırasında mahalle gençlerinin uyuşturucuya eğiliminin arttığını görmenin kendilerini üzdüğünü söyleyen CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Bölgemizde kültürel sosyal tesislerin artması gerekiyor. Bunların olmaması gençlerimizi uyuşturucu bataklığına sürüklüyor. Ailelerimiz perişan. Pişman olsalar da bir hayli uğraşmaları gerekiyor. Bu sorun Bursa’nın diğer bölgelerinde de var. Özel çalışma yapılması, gençlerimizin bu bataklıktan bir an önce kurtulması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Mahallede akşam saatlerinde yoğun çöp kokusu olduğunu aktaran Bozbey, bilim insanlarıyla bir araya gelinerek soruna dair çözüm üretilebileceğini söyledi.

“EMEK MAHALLESİ’NE HEMEN EL ATILMASI GEREKİYOR”

CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, Emek Mahallesi’nin kentteki eşitsizliklerin en fazla görüldüğü mahalleler arasında bulunduğunu açıkladı. Bursa’da mahalleler arasında bir önceliklendirme yapılacak olursa, Emek bölgesine hemen el atılması gerektiğini ifade eden Pala, gençler arasında da en önemli sorunlardan birinin işsizlik olduğunu açıkladı. Hayata karşı mücadele etmek zorunda kalınınca madde bağımlılığının ortaya çıktığını aktaran Pala, “Bu sorun Bursa’nın sorunu. Bunu Valiliğe de ilettik ve gördük ki Valimizin de bu konuya hassasiyeti var. Burada gençleri madde bağımlılığına iten durumları gözden geçirmemiz gerekir. Eğer yerel yönetimler bu ihtiyacın karşılanmasına daha fazla katkı koyacak olursa baş etme mekanizması geliştirilebilir. Hem Büyükşehir Belediyesi’nin ve hem de Osmangazi Belediyesi’nin buradaki sorunlara daha çok eğilmesi gerekiyor.” dedi.

Haber Merkezi