CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan: 28 Mayıs’ta maç yine 0-0’dan başlıyor

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, partisinin il başkanlığında 14 Mayıs seçimlerini değerlendirdi. 28 Mayıs’ta gerçekleşecek ikinci tur seçiminde maçın yine 0-0’dan başlayacağını ifade eden Özkan, ikinci tur seçim hazırlıklarına dair de bilgilendirme yaptı.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan: 28 Mayıs’ta maç yine 0-0’dan başlıyor
Yayınlama: 25.05.2023
A+
A-

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, CHP Bursa İl Başkanlığında 14 Mayıs’da gerçekleşen 28. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. 14 Mayıs seçimlerinde tüm partiler içerisinde oylarını ve milletvekili sayısını artıran tek partinin CHP olduğunu ifade eden Özkan, ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi için de, 28 Mayıs’ta maçın yine 0-0’dan başladığını ifade ederek, “ikinci tur seçim için tüm örgütümüzle ve ittifak partilerimizle birlikte Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapabilmek için canla başla çalışmaktayız.” dedi.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan’ın 14 Mayıs seçimlerine dair öne çıkan  değerlendirmeleri şu şekilde:

“14 Mayıs 2023 günü yapılan seçimlerde partimiz, Bursa’da her 2 bölgeden 3’er olmak üzere, toplam 6 milletvekili çıkarmış, 7’nci milletvekilini çok az bir oy farkıyla kaçırmıştır. Tüm partiler içerisinde oylarını ve milletvekili sayısını artıran tek parti CHP olmuştur. Katılan hiçbir adayın seçilecek yeterli oyu alamaması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştır.

KILIÇDAROĞLU’NU CUMHURBAŞKANI YAPABİLMEK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAKTAYIZ

İkinci tur seçim için tüm örgütümüzle ve ittifak partilerimizle birlikte Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapabilmek için canla başla çalışmaktayız. Bunun için İl Başkanlığımızda çok yoğun bir mesai yürüterek örgütümüzün tüm katmanlarıyla seçim değerlendirmesinde bulunduk. Tüm verileri analiz ettik. Sandık görevlilerimiz, okul sorumlularımız, müşahitlerimiz, okul bilişim sorumlularımız, hukukçularımızla ikinci tur seçimini de takip edeceğiz. Tüm saydığımız bu unsurları gözden geçirerek güçlendirdik.

120 KİŞİLİK EKİP GÖREV YAPTI

14 Mayıs seçim gecesi Bursa İl Başkanlığımızda 120 kişilik ekip görev yaptı. İlçe Seçim Kurullarında oylar resmen kayda girmeden önce, cep telefonu uygulamaları ile biz yaklaşık 3 saat içinde tüm Bursa’nın ıslak imzalı tutanaklarına dayalı seçim sonucunu sistemimize girdik.
Halkımıza ülkemizde bir rejim sorunu olduğunu, tek adam rejiminin ülkemizi ekonomik ve sosyal yönden uçuruma sürüklediğini anlatıyoruz.

14 MAYIS’IN KAYBEDENİ BELLİDİR

Tüm devlet imkanlarını partisinin emrine tahsis eden, milletvekili adayı yaptığı bakanlarını devlet imkanlarıyla sokaklara salarak AKP’nin propaganda memuru olarak çalıştıran, belediye memurlarını, kamudaki işçi-memur tüm çalışanları AKP mitinglerinin neferi haline dönüştüren, CHP’ye ve Genel Başkanımıza miting meydanlarından akla hayale gelmedik iftiralar atan Recep Tayyip Erdoğan, tüm bunlara rağmen seçimi kazanamamıştır.

28 MAYIS’TA MAÇ YİNE 0-0’DAN BAŞLIYOR

İkinci Tur seçimi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlık ve yokluk seçimi olacaktır. Tüm örgütümüze ve Bursalı hemşerilerimize çağrımızdır.Umutsuzluğa kapılmayın, ülkemizi AKP karanlığına bırakmayacağız.”

Haber Merkezi