CHP Bursa İl Başkanı seçilen Nihat Yeşiltaş mazbatasını aldı

Geçtiğimiz günlerde yapılan CHP Bursa İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’na seçilen Nihat Yeşiltaş, bugün İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. Yeşiltaş, İl Seçim Kurulu önünde yaptığı açıklamada, “bundan sonra sokaklarda olmalıyız” dedi.

CHP Bursa İl Başkanı seçilen Nihat Yeşiltaş mazbatasını aldı
Yayınlama: 20.09.2023
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde CHP Bursa 38. İl Kongresi’ni gerçekleştirdi. 595 geçerli oyun 323’ünü alan Nihat Yeşiltaş İl Başkanı olarak seçildi. Yeşiltaş, bugün mazbatasını almak üzere İl Seçim Kurulu’na gitti. Mazbatasını alan Yeşiltaş, kurumun önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yeşiltaş yaptığı açıklamada, “ Bugüne kadar olan her şeyi kongre salonunda bıraktık. Seçim kurulunda görev yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum öncelikle. Kongrelerimiz bitti. O güne kadar olan her şeyi salonda bıraktık” dedi.

Çalışmalarına hemen başlayacaklarını söyleyen Yeşiltaş, “Bundan sonra çalışmalara başlamamız gerekiyor. Bir an önce sokaklara çıkacağız. Bizi bekleyen bir sürü insan var. Onlara umut olacağız. Bu yönde tüm partililerimizi bu mücadeleye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Kongrenin bir hizmet yarışı olduğunu ifade eden Yeşiltaş, “Kongre bir hizmet, bayrak yarışıydı. Ben o kongrede kaybedenin olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi