Ceren Özdemir evinin önünde katledilmişti: Katilinin iyi halden açık cezaevine nakledildiği iddia edildi

Gazeteci Murat Yetkin, 2019 yılında Ordu’da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i öldüren Özgür Arduç isimli katilin iyi hal gerekçesiyle açık cezaevine nakledildiğini iddia etti.

Ceren Özdemir evinin önünde katledilmişti: Katilinin iyi halden açık cezaevine nakledildiği iddia edildi
Yayınlama: 01.09.2023
A+
A-

Ordu Üniversitesi Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, 4 Aralık 2019 tarihinde evinin olduğu binaya girerken Özgür Arduç isimli erkek tarafından bıçaklanarak katledilmişti. Katil Arduç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandıktan sonra müebbet hapse mahkum edilmişti.

Gazeteci Murat Yetkin, Youtube kanalından yaptığı yayında katil Özgür Arduç’un açık cezaevine nakledildiğini iddia etti. Yetkin, Arduç’un açık cezaevine naklinin gerekçesinin ise ‘iyi hal’ olduğunu ileri sürdü.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a sitem eden Yetkin, gazetecilerin ve Gezi Davası tutuklularının cezaevinde olduğunu hatırlatarak “Adalet bu mu?” diye sordu.

“VİCDANINIZA SESLENİYORUM”

YouTube yayınında konuşan Yetkin, şunları söyledi:

“2021 yılındaydı galiba. Evet. Ordu’da evinin önünde kendisini takip eden bir cani tarafından bıçaklanarak öldürülen yirmi yaşındaki Ceren Özdemir. Hatırladınız mı? Ceren Özdemir gösteriler düzenlenmişti, işte filan. ‘Hesabı sorulacak’ denmişti, soruldu. Özgür Arduç katili, bıçaklayarak kızı kendi evinin önünde öldürüyor. Efendim, iyi halden dolayı açık cezaevine nakledilmiş. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a seslenmek istiyorum. Sayın Tunç ne yapıyorsunuz? Yani bir yandan bakıyoruz gazeteci arkadaşlar içeride, bunlara uygulanmıyor. Neden? Çünkü efendim devlet suçu. Ya devlet suçunu devlet affeder. Devlet, yani devlet suçunu affeder.

Alaattin Çakıcı, suç örgütü lideri olmaktan beraat etti bu süreçte biliyor musunuz? Bu kadar mı artık suçlu olanlar kollanıyor? Gezi Davası tutukluları içeride. Milletvekili seçildiğinde de uygulanmıyor. Sayın Tunç, size sesleniyorum, vicdanınıza sesleniyorum, adalet bu mu?”

Haber Merkezi