Can Atalay’ın cezaevinden ilk fotoğrafı: 16 ay sonra Selçuk Türkoğlu paylaştı

Can Atalay 16 ay sonra cezaevinde objektifin önünde poz verdi. Cezaevinde bugüne kadar kimseyle fotoğraf çektirmeye Atalay, yasak sandığı için fotoğrafın gündeme gelmediğini belirtti. Savcıdan izin alan İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu ise Atalay’la fotoğraf çektirdi.

Can Atalay’ın cezaevinden ilk fotoğrafı: 16 ay sonra Selçuk Türkoğlu paylaştı
Yayınlama: 13.09.2023
A+
A-

 

Nisan 2022’den bu yana Marmara(Silivri) Cezaevi’nde bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay, cezaevindeki ilk fotoğrafını, geçtiğimiz günlerde kendisini ziyaret eden İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu ile görüşme salonu duvarındaki boğaz manzaralı resmin önünde “önce adalet!” pozu vererek çektirdi.

YASAK SANIYORMUŞ

Türkoğlu’nun ziyaret sonrası birlikte bir fotoğraf çektirme teklifini şaşkınlıkla karışlayan Atalay, “Aa burada fotoğraf çekilmesine müsade ediyorlar mı ki” yanıtını verdi. Türkoğlu’nun, “Cezaevi Yönetimi’nden izin aldım, yardımcı olacaklar” sözüyle birlikte Atalay’ın Silivri’deki ilk ve tek pozu gerçek oldu.
Fotoğrafın kendisine ziyaret sonrası söz verildiği gibi yetkililer tarafından ulaştırıldığını belirten Milletvekili Türkoğlu Silivri’deki ilk Can Atalay pozunun hikayesini şöyle anlattı.

“İçeriye cep telefonu alınmadığını, dolayısıyla bir fotoğraf çektiremeyeceğimizi biliyordum ama mutlaka da ziyaretimi belgelemek istiyordum. Başsavcımızdan rica ettim sağolsun ikiletmedi. Talimatlandırdı ve görevli arkadaşlar da yardımcı oldular. O anlar ilginç oldu ve aslında ben de şaşırdım. Bir saatten fazla bir görüşme yaptıktan sonra veda etmek üzereyken, ‘Birlikte bir fotoğraf alabilir miyiz?’ dediğimde Atalay’ın yüzünde bir şaşkınlık belirdi. ‘Nasıl yani’ dedi, ‘Burada fotoğraf çektirmeye izin veriyorlar mı?’ diye de ekledi.
Bu kez şaşırma sırası bendeydi. Ben de kendisine, ‘Nasıl yani bugüne kadar cezaevinde kimseyle hiç fotoğrafın olmadı mı?’ diye sordum. ‘Hayır, konusu bile gündeme hiç gelmedi ki, tamamen yasak biliyordum’ şeklinde konuştu.
‘Demek ki her şeyin bir ilki varmış!’ diyerek karşılıklı gülüştük ve görüşme salonu duvarındaki boğaz manzaralı resmin önüne geçerek ‘önce adalet!’ pozu verdik. Böylece Atalay’ın 16 aydır yattığı cezaevindeki ilk ve tek pozu bu fotoğrafla gerçek olmuş oldu” ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi