Bursaspor’da tek aday Recep Günay yeni başkan oldu

Bursaspor’un tek başkan adayı Recep Günay’ın listesi onaylandı ve resmen başkan oldu. Günay, yaşanan tepkiler sonrası Timsah Park’ı konuşma yapmadan terk etti.

Bursaspor’da tek aday Recep Günay yeni başkan oldu
Yayınlama: 02.07.2023
A+
A-

Bursaspor’da Olağanüstü Kongre sona erdi. Tek başkan adayı olarak Genel Kurul’a gelen Recep Günay, yeşil-beyazlı kulübün yeni başkanı seçildi. Ancak Recep Günay, yaşanan gerginlikten dolayı Timsah Park’ı terk etti.

Stadyumu terk ettiği için başkanlık konuşması yapmayan Günay, kongre esnasında yaptığı konuşmada Bursaspor’un hukuksal olarak sona geldiğini bildikleri için böyle bir çalışmaya girdiklerini söyledi.

Foto: Bursadabugün

Bursaspor’un Bursa için vazgeçilmez olduğunu ifade eden Günay, “Bursaspor’un yaşaması için mücadele ettik. Bursaspor’un ölümü bizim vicdanımız elvermedi. Bu Genel Kurul olmasaydı bir daha olmayacaktı. Dernek yönetimsiz kalacaktı. Bursaspor kapanmasın diye aday olduk.” dedi.

Bursaspor’u yaşatacaklarını söyleyen Günay, bütün Bursalılar’a Bursaspor’a sahip çıkma çağrısında bulundu. Günay, “Siyasiler, yerel yönetimler, Vali Bey, Belediye Başkanımız, sanayicilerimiz bir araya gelsin. Yönetim kurulu yapın, ekip yapın bize de düşen neyse biz de destek verelim. Bursaspor’a sahip çıkın” şeklinde konuştu.

İHA