Bursaspor Stadyumu’nun adı değişti

Bursaspor, Sütaş ile yapılan anlaşma sonucunda stadyumun isminin Yüzüncü Yıl Atatürk Sütaş Stadyumu olarak değiştirildiğini duyurdu.

Bursaspor Stadyumu’nun adı değişti
Yayınlama: 28.09.2023
A+
A-

Bursaspor Kulübü, yeni yapılan sponsor anlaşmasıyla Timsah Park olan stadyum ismini “Yüzüncü Yıl Atatürk Sütaş Stadyumu” olarak değiştirdiğini duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada hem Cumhuriyet’in 100’üncü yılına saygı hem de eski stadyumun ruhunu yeniden canlandırma amacıyla Sütaş ile yapılan işbirliği sonucu isim değiştirme kararı alındığı bildirildi. Açıklamada bu isim değişikliğiyle beraber Bursaspor camiasının daha çok birleşeceği, taraftarların da stadyuma olan bağlılığının artacağına inanıldığı ifade edildi.

Yeşil beyazlı ekibin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Bursasporlular,

Kulübümüz, hem Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına saygı, hem de eski stadyumumuzun ruhunu yeniden canlandırma amacıyla sponsor firma Sütaş ile bir işbirliği anlaşması yaparak stadyumumuzun adını Yüzüncü Yıl Atatürk Sütaş Stadyumu olarak değiştirme kararı almıştır.

Bu anlamlı ad değişikliğiyle birlikte Bursaspor camiasının daha da birleşeceğine, taraftarlarımızın stadyumumuza olan bağlılığının artacağına inanıyoruz. Yüzüncü Yıl Atatürk Sütaş Stadyumu, bizim için sadece bir spor alanı değil, aynı zamanda bir gurur kaynağı olacaktır.

Hep birlikte, bu stadyumu Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir şekilde yaşatacağımıza olan inancımız tamdır.”

Haber Merkezi