Bursaspor kapanıyor mu?: Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder açıkladı

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, Bursaspor’un kapanmasının söz konusu olmadığını belirtti.

Bursaspor kapanıyor mu?: Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder açıkladı
Yayınlama: 29.11.2023
A+
A-

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Günay yaptığı açıklamayla kulübün borcunun 1,5 milyar TL’ye ulaştığını ve yaşama şansının sıfır olduğunu söylemesi gündeme bomba gibi düştü. Günay’ın bu açıklamasından sonra Bursaspor’un kapanıp kapanmayacağı meselesi ise merak konusu oldu.

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder ise bugün bir açıklama yaparak Bursaspor’un kapanmasının söz konusu olmadığını belirtti.

Bursaspor’un geçmişinde yaşadığı şampiyonluklara ve başarılara değinen Sakder, kulübün kapanmasıyla ilgili yapılan açıklamaları hayretle karşıladıklarını ifade etti.

2 DÖNEM TRANSFER YASAĞINDAN BAŞKA CEZA YOK

Tahkim Kurulu’nun bir kararı ile kulübün kapatılmasının söz konusu olmadığını söyleyen Sakder, “Bursaspor’un tahkimde herhangi bir dosyası bulunmamaktadır. Ayrıca, 2022 Ekim ayında eski oyuncumuz Luka Capan’a karşı ödemenin zamanında yapılmaması nedeniyle, FIFA nezdinde alınan 2 dönem transfer yasağından başka bir cezamız bulunmamaktadır. FIFA transfer yasağının 2023-24 sezonu ara transfer dönemiyle sona ereceği sabittir.” dedi.

TRANSFERLERİN ÖNÜNDE ENGEL YOK

Başkan Sakder, kulübün köklü geçmişe sahip olduğunu hatırlatarak, “Geçmişte görevdeki yönetimlerin transfer tahtası olarak addedilen kısıtlamayı, ödemeleri gerçekleştirerek ortadan kaldırması nasıl mümkün olmuş ise; gerekli ifaları yerine getirilebilecek bir yönetim kurulunun, transfer yapma ile ilgili önünde zorunlu bir yasak ihtimali söz konusu olamaz. Gerekli ödemelerin yapılması halinde Ocak ayında başlayacak ara transfer için kısıtlamanın tamamen kaldırılması ile birlikte gerçekleştirilmesi istenen transferlerin de önünde bir engel bulunmamaktadır. Kulübümüzü köklü geçmişinde olduğu gibi yarın da önemli başarılarıyla ülkece gururlanacağımız günlere geri döndürecek genel kurul üyelerimizin, bu yönde iradesini ortaya koyacağının bilinmesini isteriz. Camiamız, içinde bulunduğu bu geçici buhran dönemini; şampiyonluktaki inanmışlık, hedefe adanmışlık ve doğru bir organizasyonla aşacak insan kaynağına ve güce muktedirdir” diye konuştu.

İHA