Bursa’nın ‘o’ ilçesinde ulaşım öğrencilere ücretsiz

Kestel Belediyesi 1 yıl boyunca lise öğrencilerinin aylık BuKart abonman ücretlerini karşılayacak.

Bursa’nın ‘o’ ilçesinde ulaşım öğrencilere ücretsiz
Yayınlama: 14.01.2023
A+
A-

Kestel Belediyesi, geçtiğimiz aylarda üniversite öğrencilerinin1 yıl boyunca ulaşım masraflarını karşılama kararı almıştı. Belediye bu kez de liseli öğrenciler için aylık 90 TL olan BuKart abonman ücretlerini 1 yıl boyunca karşılayacak.

Belediyenin ulaşım desteği, lise öğrencileri ve ailelerini mutlu ederken başvurular 5 Ocak 2023 itibariyle tarihinde başladı.

Konuya dair açıklama yapan aileler, “Öğrencilere yapılan uygulama çok güzel. Ne mutlu Kestel Belediyesine, ücretsiz yapmaları gerçekten iyi olmuş. Çok işimize yaradı. Otobüse binerek giden okuluna giden yüzlerce öğrenci var” diye konuştu.

“MAAŞLARIN BİR KISMI YOL MASRAFINA GİDİYOR”

Kendilerine yapılan uygulamayı çok güzel bulduklarını belirten öğrenciler ise, “Öğrenci olduğumuz için belli masrafları karşılayabiliyoruz. Öğrencilere böyle bir destek sağlanması güzel oldu. Devamının gelmesini bekliyoruz. 3 çocuğu olan aileler için çok güzel. Maaşların belli bir kısmı yol masrafına gidiyor” dedi.

Başkanı Önder Tanır da projeye ilişkin yaptığı acıkmalara şu cümlelere yer verdi;

“2022-2023 eğitim-öğretim döneminin başında örgün üniversitelerde lisans veya ön lisans eğitimi gören öğrencilerimizin yıllık abonman kartlarını Kestel Belediyesi olarak üstlenmiştik. Güzel bir memnuniyet oluştu. Daha sonra gelen talepleri değerlendirmek suretiyle, liseli kardeşlerimiz için de uygulamak istedik. İlçe meclisimizde almış olduğumuz kararla ilçemizde ikamet edip, ilçe dışında okuyan liseli öğrencilerin de ulaşım giderlerini BURULAŞ’a ait abonman ücretini belediyemiz tarafından karşılama kararı aldık. Yaklaşık ilçe dışında okuyan 2 bin ailemize ve gencimize dokunacak bu hizmet hayırlı olsun. Kıymetli öğrencilerimize ve değerli ailelerine bir nebze katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Her zaman ve her yerde dile getirdiğimiz gibi ülkemizdeki, şehrimizdeki, ilçemizdeki, mahallemizdeki öğrencilerimize sahip çıkmalıyız. Desteklerimizi her zaman hissettirmeliyiz” diye konuştu.

İHA