Bursa’nın ilk Halk Lokantası açıldı

Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’nın ilk Halk Lokantası açıldı. Açılışta konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, “Halk Lokantalarıyla dar gelirli vatandaşlarımıza maliyet fiyatlarına satarak yaşamlarını bir nebze kolaylaştırmak için bu hizmeti başlattık.” dedi.

Bursa’nın ilk Halk Lokantası açıldı
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Bursa’nın ilk Halk Lokantası, Osmangazi Belediyesi tarafından bugün yurttaşların yoğun katılımıyla Osmangazi Meydanı’nda bugün açıldı.

Günlük bin kişiye hizmet verecek lokantada her gün dört çeşit yemek 80 TL’den satılacak.


Halk Lokantası hafta içi her gün 11.00 ile 15.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Halk Lokantası’nın ilk gün menüsü; Mercimek çorbası, dana orman kebabı, pirinç pilavı ve ayran olarak belirlendi.

Açılışa Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Odmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk ve Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren katıldı.

AMACIMIZ ASLA ESNAFA RAKİP OLMAK DEĞİL

Açılışta konuşan Erkan Aydın, Türkiye’deki ekonomik dar boğazın her geçen gün artarak vatandaşı boğduğunu dile getirdi.

Asgari ücretin açlık sınırının altına düştüğünü ve emekli maaşının hayatta kalmayı imkansız hale getirdiğini ifade eden Aydın, “Biz de Halk Lokantalarıyla dar gelirli vatandaşlarımıza maliyet fiyatlarına satarak yaşamlarını bir nebze kolaylaştırmak için bu hizmeti başlattık. Amacımız, asla esnafa rakip olmak değil. Temel amaç dar gelirli yurttaşlarımıza uygun fiyatta yemek yemelerini sağlamak.” dedi.

Haber Merkezi