Bursalı gazeteci Gözde Şahin’den yeni kitap: Zembereğin Ölümü

Bursalı gazeteci Gözde Şahin’in roman türündeki ilk kitabı “Zembereğin Ölümü” yazın dünyasında yerini aldı.

Bursalı gazeteci Gözde Şahin’den yeni kitap: Zembereğin Ölümü
Yayınlama: 19.01.2023
A+
A-

Nöbetçi Gazete’de yazdığı köşe yazılarıyla okuyucularıyla buluşan gazeteci Gözde Şahin’in yeni kitabı “Zembereği Ölümü” yayınlandı.

2014 yılında “Çağıran Uzaklar” isimli öykü kitabıyla yazın dünyasına giren Şahin’in yeni kitabı “Zembereğin Ölümü” ise roman türündeki ilk kitabı olma özelliği taşıyor.

Papirüs Yayınları tarafından basılan kitabın bir ‘arayış’ kurgusu olduğunu söyleyen Gazeteci Şahin, “Kitapta, kaybolan gölgesini bulmak üzere yola çıkan karakterin kendisini bir otelde bulmasına ve burada geçirdiği sürece tanık oluyoruz. Hikayede, karakterin hem yaşadığı toplum kuralları ve ahlaki düzenin kıskacında, hem de kendi iç dünyasındaki psikolojik mücadele anlatılıyor” dedi.

Modern anlatım teknikleri ile yazılan kitap şimdiden ilgi görmeye başladı. Kitap, dil ve üslubun yanında sembolik anlatım tarzıyla özgün bir eser olarak değerlendiriliyor.

ZEMBEREĞİN ÖLÜMÜ ZAMANIN RUHUNA DOKUNUYOR

Kitabın tanıtım metninde şu ifadeler yer aldı:

“Zamanın sebep olduğu; kaçınılmaz değişim ve yenileme baskısı, elbette edebiyat dünyasını da her dönem etkilemiş, yeni yazım biçimlerini ve yazı dillerini şekillendirmiştir. Bu süreç aynı zamanda yazarların toplumu anlama ve üretme kapasitesini de direkt etkilemektedir. Bu açıdan bakıldığında, ‘iyi yazar’ tanımının bir ölçüsü de, şüphesiz zamanın ruhunu algılama ve buna uygun kendi üretim biçimlerini üretebilmesi ile ilgili.
Gözde Şahin, Zembereğin Ölümü adlı romanında, zamanın ruhuna kesinlikle dokunuyor.”

Haber Merkezi