Bursa’daki yangına havadan müdahale sürüyor

Bursa’nın İnegöl ilçesinde 4 fabrikanın alev topuna döndüğü yangına 3 helikopter, 50 itfaiye aracı, 100 personelin müdahalesi devam ediyor. Dumandan etkilenen 5 kişi, hastaneye kaldırıldı.

Bursa’daki yangına havadan müdahale sürüyor
Yayınlama: 01.08.2023
A+
A-

İnegöl Mobilya Sanayi Bölgesi’nde mobilya fabrikasından yükselen alevler, cam, iplik ve metal fabrikalarına da sıçradı. Alevler kısa sürede büyürken, çevre il ve ilçelerden de ekipler sevk edildi.

Olay yerine karadan 50 itfaiye aracı 100 personeller müdahale ederken, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü helikopteri, Balıkesir’den gelen helikopter ve Bursa İl Jandarma Komutanlığı helikopteri havadan müdahale ediyor.

Bursa Valisi Yakup Canbolat da yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Canbolat, yaptığı açıklamalarda şu cümlelere yer verdi;

“Mobilya fabrikasında başlayan yangına ilk 6 dakika içerisinde ekipler müdahaleye etti. Şu an 50 ye yakın araç, 100’e yakın ekiple müdahale ediliyor. Bursa Orman Bölge Müdürlüğünden, Balıkesir’den ve Bursa İl Jandarma Komutanlığı’ndan da helikopterler havadan müdahale ediyor. Çevre illerden de köpük uygulamasını da istedik. Yangın büyük ancak insan yok. Tahliyeler yapılmış. Can kaybı şu an yok. Dumandan etkilenen kişiler var. Çıkış sebebini araştıracağız. 110 bin dönüm üzerine kurulu fabrikalardan oluşan alan.”

İHA